US Open: Nalbandian rezygnuje

/ Michał Jaśniewicz, źródło: espn.go.com/własne, foto: AFP

David Nalbandian wycofał się z występu w US Open. Urodzony w Cordobie tenisista miał dziś rozegrać mecz I rundy ze swoim rodakiem Juanem Martinem Del Potro.

30-letni Nalbandian to półfinalista US Open z 2003 roku (po kontrowersyjnym meczu, przegrał wówczas w półfinale z Andy Roddickiem). W tym sezonie Argentyńczyk w trzech turniejach wielkoszlemowych wygrał zaledwie jedno spotkanie (w Australian Open). Z występu w Nowym Jorku zrezygnował w ostatniej chwili, ze względu na uraz mięśni brzucha.

Bardzo mi przykro, że nie mogę wystąpić w ostatnim w tym sezonie turnieju wielkoszlemowym i mam nadzieję, że zdołam powrócić na wrześniowy mecz w Pucharze Davisa z Czechami – przekazała oświadczenie Nalbandiana amerykańska federacja tenisowa.

Spotkanie Davida Nalbandiana z Juanem Martinem Del Potro zapowiadało się jako jedno z ciekawszych w pierwszej rundzie US Open i miało zostać rozegrane dziś na korcie im. Louisa Armstronga.

Niewiadomo jeszcze kto zastąpi Davida Nalbandiana w drabince turniejowej. Ze względu na tak późną rezygnację organizatorzy mają pewne problemy z wyznaczeniem „luck losera”. Najprawdopodobniej Del Potro pozna nazwisko swojego rywala tuż przed meczem.