US Open. Natchniona Garcia lepsza od Pliszkovej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Już na drugiej rundzie udział w nowojorskiej imprezie zakończyła Karolina Pliszkova. Turniejowa „jedynka” nie znalazła sposobu na doskonale dysponowaną Caroline Garcię. Naomi Osaka rozbiła Camilę Giorgi.

Reprezentantka „trójkolorowych” świetnie rozpoczęła spotkanie przeciwko Czeszce. W pierwszym secie oddała tylko jednego gema bardziej utytułowanej rywalce, a w drugim wyszła na prowadzenie 4:2. Finalistka US Open z 2016 roku zerwała się jeszcze do walki. Wygrała trzy kolejne gemy i wypracowała sobie dwie piłki setowe przy podaniu Francuzki. Garcia wybroniła się jednak i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce tenisistka z nad Sekwany od stanu 2:2 wygrała pięć kolejnych punktów i po godzinie i 33 minutach walki mogła wznieść ręce w geście triumfu.

To są najlepsze zawodniczki na świecie, jeśli czekasz na błędy z ich strony, to się nigdy nie wydarzy – wyjaśniła Francuzka. – Jeśli pozwolisz,  żeby Pliszkova się rozpędziła i odebrała ci serwis, nie będzie już powrotu. Przegrywasz 4:6 4:6 i w godzinę jest po sprawie. Musisz sprawić, żeby miała problemy i to jest to co lubię. To było wspaniałe wyzwanie dla mnie, z którym poradziłam sobie całkiem nieźle. Mam powody do radości i czekam na kolejne.

W środę wieczorem z turniejem pożegnały się również cztery inne rozstawione tenisistki. Jelena Rybakina w dwóch setach przegrała z Shelby Rogers, Alison Riske urwała tylko trzy gemy rodaczce Ann Li, Dajana Jastremska była wyraźnie słabsza od Madison Brengle, a Anastasija Sewastowa po pokonaniu Cori Gauff nie znalazła sposobu na Martę Kostiuk.

Młoda Ukrainka w nagrodę zmierzy się teraz z Naomi Osaką. Japonka nie miała żadnych problemów z awansem do trzeciej rundy. Turniejowa „czwórka” w 70 minut poradziła sobie z Camilą Giorgi, tracąc tylko trzy gemy.