US Open. Nowa mistrzyni wielkoszlemowa na horyzoncie

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Aryna Sabałenka pokonała Barborę Krejczikovą 6:1, 6:4 i będzie półfinałową rywalką Leylah Fernandez. Będzie to drugi z rzędu półfinał wielkoszlemowy Białorusinki.

Pierwszy wtorkowy ćwierćfinał między Leylah Fernandez i Elina Switoliną dostarczył kibicom zgromadzonym na Arthur Ashe Stadium niesamowitych emocji. Drugi z ćwierćfinałów był mniej emocjonujący. Krejczikova próbowała walczyć, między innymi zmieniając tempo. Jednak brakowało jej regularności i dokładności. Co prawda gemy w duże mierze były rozgrywane na przewagi. Jednak najważniejsze punkty wędrowały na konto turniejowej „dwójki” i to ona zapewniła sobie miejsce w tegorocznym półfinale.

– Jestem niesamowicie szczęśliwa, że drugi raz będę mogła wystąpić w półfinale imprezy Wielkiego Szlema. To dla mnie wielka rzecz. Jestem dumna zarówno z siebie, jak i z mojego zespołu. Pracuje on nieustannie i wskazuje mi obszary, w których mogę się poprawiać – podsumowała swój awans do półfinału US Open tenisistka z Mińska.

Porażka Krejczikovej oznacza, że po tytuł mistrzowski w tegorocznej edycji US Open sięgnie tenisistka, która jeszcze nigdy nie cieszyła się z triumfu w jednym z czterech najważniejszych turniejów sezonu.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Aryna Sabalenka (Białoruś, 2) – Barbora Krejczikova (Czechy, 8) 6:1, 6:4