US Open. Pavić i Soares z tytułem

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Nierozstawiona para Mate Pavić i Bruno Soares sięgnęli po tytuł US Open 2020. Chorwat i Brazylijczyk pokonali w finale Wesleya Koolhofa i Nikolę Mekticia 7:5, 6:3. 

Obie pary stanęły przed szansą na pierwszy wspólny wielkoszlemowy triumf. Okazję wykorzystali Mate Pavić i Bruno Soares, którzy w dwóch setach rozprawili się z Wesley’em Koolhofem i Nikolą Mekticiem.

Partia otwarcia była niezwykle zacięta i oba duety utrzymywały podania. W szóstym gemie break pointa mieli Chorwat i Brazylijczyk, ale ich przeciwnicy wyszli z tego obronną ręką. Gdy wydawało się, że losy partii otwarcia rozstrzygną się w tie-breaku, wtedy nierozstawiona para wywalczyła piłkę setową, a przy niej świetnym returnem popisał się Soares. Tym samym po 48 minutach objęli oni prowadzenie w finale.

W drugiej odsłonie tenisiści grali przy zamkniętym dachu i w takich warunkach lepiej poradził sobie chorwacko-brazylijski duet. W szóstym gemie zdobyli oni kluczowe przełamanie, a przewagi nie oddali już do końca meczu. Tym samym wyłoniono pierwszych mistrzów tegorocznej edycji US Open.

Dla Soaresa to trzeci tytuł wielkoszlemowy w grze podwójnej (dwa wcześniejsze wywalczył w 2016 roku podczas Australian Open i US Open). Z kolei Pavić zapisał na swoim koncie drugie trofeum wielkoszlemowe (po pierwsze sięgnął dwa lata temu w Australian Open).


Wyniki

Finał debla mężczyzn:

Mate Pavić, Bruno Soares (Chorwacja, Brazylia) – Wesley Koolhof, Nikola Mektić (Holandia, Chorwacja, 8) 7:5, 6:3