US Open. Pewny awans Hurkacza

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz pewnie awansował do drugiej rundy US Open 2021. Polski tenisista potrzebował zaledwie godziny i czterdziestu trzech minut, aby pokonać Białorusina Jegora Gerasimowa 6:3, 6:4, 6:3.

Kluczowym momentem w pierwszej odsłonie był czwarty gem, gdy przy serwisie rywala Hubert Hurkacz miał pięć okazji na uzyskanie wczesnej przewagi przełamania. Ten wyrównany gem został rozstrzygnięty na korzyść naszego tenisisty, a chwilę później powiększył on prowadzenie bardzo dobrym gemem serwisowym. Jedno przełamanie okazało się wystarczające i Polak wyserwował sobie zwycięstwo w pierwszej partii w dziewiątym gemie.

Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego. Tym razem to piąty gem był tym decydującym o końcowym wyniku. Prowadzenie 3:2, ponownie potwierdzone dobrym gemem przy własnym podaniu, dał Polakowi przewagę, której nasz reprezentant nie stracił już do końca tej partii.

Trzeci set również niewiele różnił się od poprzednich. Pewna gra naszego tenisisty, dobrze realizowana taktyka i świetna dyspozycja dały mu wczesne prowadzenie z przewagą przełamania. Tym razem jednak nasz tenisista dorzucił jeszcze jednego „breaka” w dziewiątym gemie, co było równoznaczne z wygraniem meczu.

Wtorkowe zwycięstwo dało Hubertowi Hurkaczowi awans do drugiej rundy US Open, w której zmierzy się z Andreasem Seppim lub Martonem Fucsovicsem. To jednak nie koniec emocji dla polskich kibiców tenisa. We wtorek zmagania w turnieju rozpocznie też Iga Świątek, która spotka się z Amerykanką Jamie Loeb.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Hubert Hurkacz (Polska, 10) – Jegor Gerasimow (Białoruś) 6:3, 6:4, 6:3