US Open. Pewny awans Majchrzaka do turnieju głównego

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pewnym krokiem wszedł do głównej drabinki US Open. Polak pokonał Austriaka Jurija Rodionova w ostatniej rundzie eliminacji, a w całym meczu stracił zaledwie trzy gemy.

W turnieju kwalifikacyjnym Kamil Majchrzak nie stracił ani jednego seta. W pierwszym meczu pokonał on Portugalczyka Frederico Ferreirę Silvę 6:1, 6:4, a następnie wyeliminował reprezentanta gospodarzy J.J.Wolfa 6:3, 7:6(5).

Piątkowe spotkanie z Jurijm Rodionovem było jednostronne i nasz tenisista przez cały czas trwania meczu nie stracił nad nim kontroli. W obu partiach dwukrotnie przełamywał podanie przeciwnika. W pierwszym secie Polak błyskawicznie uzyskał trzygemową przewagę, a niedługo po tym wykorzystał pierwszą piłkę setową i objął prowadzenie 6:1.

Druga odsłona to również dominacja Majchrzaka. Tym razem wykorzystał on okazję do objęcia prowadzenia z przewagą przełamania w trzecim gemie, a następnie powiększył ją dwa gemy później. Piotrkowianin pewnie wygrywał własne gemy serwisowe i po 53 minutach awansował do głównej drabinki nowojorskiej imprezy.

Będzie to trzeci występ Kamila Majchrzaka w turnieju głównym US Open. To w nim nasz reprezentant odnotował najlepszy dotychczasowy rezultat w imprezie wielkoszlemowej, gdy w 2019 roku doszedł do trzeciej rundy. Uległ on wówczas dopiero Grigorowi Dimitrowowi.

To, kto będzie pierwszym rywalem Polaka, pozostanie zagadką jeszcze przez kilka godzin. Miejsca dla kwalifikantów w drabince znajdują się między innymi obok: Novaka Dżokovicia, Lorenzo Sonego, Pablo Carreno Busty, Andrieja Rublowa czy Felixa Auger-Aliassime’a. Kwalifikanci zostaną dolosowani do drabinki tuż po zakończeniu piątkowych zmagań.