US Open. Pięcioro Polaków w kwalifikacjach

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.usopen.org, foto: AFP

W turnieju eliminacyjnym do US Open wystąpi pięcioro reprezentantów Polski. U kobiet o miejsce w drabince głównej powalczą Magdalena Fręch, Urszula Radwańska i Katarzyna Kawa, a w kwalifikacjach mężczyzn wezmą udział Kamil Majchrzak i Kacper Żuk.

Magdalena Fręch rozstawiona jest z numerem „15” i w pierwszej rundzie kwalifikacji zmierzy się z Larą Arruabarreną. Hiszpanka sklasyfikowana jest obecnie na 185. miejscu w rankingu WTA. W tym sezonie 29-latka z San Sebastian rozegrała większość spotkań na nawierzchni ziemnej, a jej najlepszym rezultatem jest ćwierćfinał imprezy w Bogocie w kwietniu. Polka jest natomiast na fali wznoszącej, na początku sierpnia odnotowała najlepszy rezultat w karierze, triumfując w wydarzeniu z pulą nagród 125 tysięcy dolarów rozgrywanym na nawierzchni twardej w Concord. Mecz Fręch – Arruabarrena zostanie rozegrany jako czwarty od 17:00 polskiego czasu we wtorek.

Katarzyna Kawa rozpocznie zmagania od pojedynku z Mihaelą Buzarnescu. 33-latka z Bukaresztu trzykrotnie występowała już w głównej drabince nowojorskiego szlema, lecz nigdy nie zdołała przebrnąć etapu pierwszej rundy. Katarzyna Kawa powoli odnajduje formę po zakażeniu koronawirusem i serii słabszych rezultatów z początku sezonu. Mecz Polki z Rumunką zaplanowany został na 17:00 polskiego czasu.

Trzecią Polką w kwalifikacjach jest Urszula Radwańska. 215. rakieta świata spotka się w pierwszym meczu z Katariną Zawacką. W lutym tego roku Ukrainka skończyła 21 lat i plasuje się aktualnie na 143. pozycji w rankingu WTA. Starcie Polki z Ukrainką będzie trzecim meczem od 17:00.

Kamil Majchrzak jest jednym z najwyżej rozstawionych tenisistów w eliminacjach do turnieju mężczyzn. Pierwszym rywalem Polaka będzie Frederico Ferreira Silva. Leworęczny Portugalczyk jest o rok starszy od naszego reprezentanta. Sklasyfikowany jest na 180. miejscu na świecie. Tenisiści pojawią się na korcie o 17:00 naszego czasu we wtorek.

W teorii trudniejsze zadanie stoi przed Kacprem Żukiem, który w pierwszym meczu spotka się z rozstawionym z numerem „8” Yasutaką Uchiyamą. Japończyk nie ma jednak za sobą dobrego sezonu, od kwietnia do czerwca odnotował serię siedmiu przegranych meczów z rzędu. Kacper Żuk to jedyny Polak, który zmagania w turnieju kwalifikacyjnym rozpocznie w środę.