US Open. Pięciu Polaków na starcie. Kawa zadebiutuje w Wielkim Szlemie

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Nazwiska pięciu reprezentantów Polski znajdują się na listach startowych US Open. W turnieju mężczyzn zobaczymy Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka, natomiast w turnieju kobiet Magdę Linette, Igę Świątek i Katarzynę Kawę. Dla ostatniej z wymienionych będzie to debiut w drabince głównej imprezy wielkoszlemowej. 

Amerykańska lewa Wielkiego Szlema rozpocznie się 31 sierpnia. Przypomnijmy, że ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędą się kwalifikacje. To sprawiło, że więcej zawodników niż zazwyczaj zagwarantowało sobie udział w zawodach dzięki pozycji w rankingu. Pewnych występu w US Open jest stu dwudziestu najwyżej notowanych tenisistów na liście zgłoszeń. Pozostałe osiem miejsc zajmą gracze, którym organizatorzy wręczą ,,dzikie karty”.

W najlepszej pozycji z naszych reprezentantów jest Hubert Hurkacz, który nie tylko znalazł się na liście, ale też zostanie rozstawiony. Być może ten przywilej spotka również Magdę Linette, jednak to zależy od tego, ile zawodniczek jeszcze się wycofa i ile punktów do rankingu WTA w najbliższych tygodniach zdobędzie Polka oraz jej konkurentki w walce o rozstawienie.

Z kolei dla Katarzyny Kawy występ w Nowym Jorku będzie debiutem w turnieju głównym Wielkiego Szlema. W zeszłym roku w US Open przegrała już w pierwszej rundzie kwalifikacji z Australijką Lizette Cabrerą. Równie krótkie były jej przygody w Rolandzie Garrosie i Australian Open. Najbliżej szczęścia była w Wimbledonie, gdzie wygrała dwa mecze i dotarła do 3. rundy eliminacji. Tam też nie udało jej się ostatecznie awansować do turnieju głównego, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Kawa w końcu dopnie swego i w Nowym Jorku zagra w turnieju głównym.