US Open. Plan na pierwszy dzień – mecze Hurkacza, Linette i najwyżej rozstawionych

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Już pierwszego dnia US Open poznamy 64 rozstrzygnięcia w turniejach gry pojedynczej mężczyzn i kobiet. O awans do drugiej rundy powalczą między innymi Hubert Hurkacz i Magda Linette. Na korcie centralnym swoje mecze rozegrają natomiast najwyżej rozstawieni w zawodach Novak Dżoković i Karolina Pliszkova.

Wielu wątpiło w realizację tego planu, ale teraz wszystko jest już jasne – w przeciwieństwie do Rolanda Garrosa i Wimbledonu tegoroczną edycję US Open uda się rozegrać w pierwotnie zaplanowanym terminie. Nadchodzące dwa tygodnie będą wypełnione po brzegi tenisowymi emocjami. Polscy kibice życzą sobie oczywiście, aby jak najdłużej działo się to za sprawą naszych reprezentantów. Magda Linette i Hubert Hurkacz – oboje rozstawieni z numerem 24 – już pierwszego dnia rywalizacji powalczą o awans do drugiej rundy. We wtorek swoje pojedynki rozegrają nasi pozostali reprezentanci – Iga Świątek, Katarzyna Kawa i Kamil Majchrzak.

O której godzinie rozpoczną się mecze z udziałem polskich tenisistów?

Poniedziałek:

Hubert Hurkacz – Peter Gojowczyk – drugi mecz na korcie numer 6, po spotkaniu mężczyzn – około 19.30

Magda Linette – Maddison Inglis – trzeci mecz na korcie numer 4, po spotkaniu mężczyzn i kobiet – około 21.30

Wtorek:

Kamil Majchrzak – Marcel Granollers – trzeci mecz na korcie numer 9, po spotkaniu mężczyzn i kobiet – około 21.30

Katarzyna Kawa – Ons Jabeur – trzeci mecz na korcie numer 12, po dwóch spotkaniach mężczyzn – około 22.30

Iga Świątek – Weronika Kudermetowa – czwarty mecz na korcie numer 12, po dwóch spotkaniach mężczyzn i pojedynku Kawa – Jabeur – około północy

 

Nasi reprezentanci uniknęli rywalizacji z najwyżej rozstawionymi i reprezentantami gospodarzy, dlatego swoje spotkania rozegrają na mniejszych kortach. Co w tym czasie będzie się działo na największej arenie? Na korcie centralnym im. Artura Ashe’a dojdzie w poniedziałek do pojedynków z udziałem turniejowych ,,jedynek” – Novaka Dżokovicia i Karoliny Pliszkovej. Starcie Serba z Bośniakiem Damirem Dżumhurem odbędzie się w sesji wieczornej (1 w nocy), natomiast mecz Czeszki i Ukrainki Anheliny Kalininy rozpocznie się już o 18.00. Ponadto na korcie Artura Ashe’a zagrają Alexander Zverev z Kevinem Andersonem i Naomi Osaka z Misaki Doi.