US Open. Pogromczyni Barty bez szans

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Ćwierćfinałową rywalką Belindy Bencic będzie Emma Raducanu. Reprezentantka Wielkiej Brytanii rozbiła Shelby Rogers i została trzecią kwalifikantką w Erze Open, której udało się awansować do najlepszej ósemki nowojorskiej imprezy.

Początek spotkania nie zapowiadał łatwego zwycięstwa 18-latki urodzonej w Toronto. W mecz zdecydowanie lepiej weszła Amerykanka, która już w pierwszym gemie odebrała podanie młodszej rywalce. Po zmianie stron faworytka gospodarzy najpierw utrzymała własne podanie, a chwilę później wypracowała sobie dwie okazje na kolejnego „breaka”. Raducanu zdołała się jednak wybronić i ostatecznie utrzymała serwis. W tym momencie mecz zupełnie się odwrócił. Brytyjka wygrała cztery kolejne gemy i objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie pojedynku obraz gry się nie zmienił. Tenisistka z kwalifikacji wciąż grała jak natchniona, a zagubiona Rogers nie była w stanie jej się przeciwstawić. Przy wyniku 0:5 Amerykanka przerwała w końcu serię jedenastu przegranych gemów z rzędu. Na więcej rywalka jednak już jej nie pozwolił. W siódmym gemie młodsza rodaczka sióstr Williams wypracowała sobie jeszcze trzy „breakpointy”, ale żadnego z nich nie wykorzystała i Raducanu po 66 minutach gry wykorzystała czwartą piłkę meczową.