US Open. Pójść za ciosem. Linette kontra Kontaveit o czwartą rundę

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Magda Linette powalczy o premierowy awans do czwartej rundy US Open. Zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż po drugiej stronie siatki stanie Anett Kontaveit, rozstawiona z numerem 14. 

Magda Linette dwukrotnie w przeszłości docierała do drugiej rundy US Open. Miało to miejsce w 2015 roku oraz w poprzednim sezonie. W tegorocznej edycji Polka już poprawiła życiowy wynik, ale z pewnością marzy o wykonaniu kolejnego kroku i awansie do najlepszej „16” turnieju.

Cel ten nie będzie jednak z gatunku tych łatwych do wykonania. Rywalką poznanianki będzie Anett Kontaveit. Estonka rozstawiona jest w imprezie z numerem 14 i zna już smak awansu do czwartej rundy nowojorskiego szlema. Dokonała tego w 2015 roku, a w ubiegłym sezonie zakończyła tu występ właśnie na trzeciej rundzie.

W drodze do trzeciej rundy Linette musiała stoczyć dwa trzysetowe pojedynki. Najpierw pokonała Australijkę Maddison Inglis, a następnie Dankę Kovinić z Czarnogóry. Z kolei Kontaveit, do tej pory, straciła tylko seta w turnieju. W pierwszej rundzie przegrała partię otwarcia z Danielle Collins, jednak w drugiej nie dała już szans Kai Juvan.

Pojedynek Linette z Kontaveit będzie jednym z nielicznych spotkań trzeciej rundy, gdzie zmierzą się dwie rozstawione zawodniczki. Estonka aktualnie zajmuje 21. miejsce w rankingu WTA, natomiast Polka plasuje się na 37. pozycji. Tenisistki te dobrze się znają, gdyż mierzyły się już wcześniej sześciokrotnie. Bilans jest korzystny dla naszej reprezentantki, która zwyciężała cztery razy. Ostatni pojedynek miał miejsce w 2017 roku w Wuhan, gdzie lepsza okazała się Linette w dwóch setach. Ogólnie tylko dwa mecze tych zawodniczek musiały być rozstrzygane na pełnym dystansie.

Spotkanie pomiędzy Polką a Estonką zaplanowano na korcie numer 5. Tenisistki wyjdą na kort jako trzecie w kolejności od 17:00 polskiego czasu. Przed nimi zostaną rozegrane dwa pojedynki mężczyzn, z tym, że jeden z nich będzie dokończeniem z wczoraj.