US Open. Polacy poznali przeciwników w rywalizacji deblowej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Sześcioro biało-czerwonych przystąpi do rywalizacji deblowej podczas tegorocznego US Open. Zarówno dwóch panów jak i cztery panie mają u swego boku zagranicznych partnerów. Już wiemy, przeciwko komu staną do rywalizacji nasze duety w ostatniej tegorocznej lewie Wielkiego Szlema.

Łukasz Kubot i Jan Zieliński wśród panów oraz Alicja Rosolska, Magda Linette, Katarzyna Kawa i Katarzyna Piter u pań powalczą w rywalizacji deblowej US Open 2022. Los sprawił, że przynajmniej jedna Polka awansuje do drugiej rundy. To na skutek meczu pierwszej rundy między Alicją Rosolską i Erin Routliffe z Vivian Heisen i Katarzyną Kawą. Pozostałe dwa duety spotkają się z przeciwniczkami rozstawionymi. Magda Linette i Aleksandra Krunić w meczu pierwszej rundy powalczą z Anną Dniliną i Beatrize Haddad Maią, czyli turniejowymi „ósemkami”. Z kolei Katarzyna Piter i Warwara Graczewa na otwarcie zmierzą się z Asią Muhammad i Eną Shibaharą.

W rywalizacji mężczyzn nasi dwaj reprezentanci tworzą duety z zagranicznymi partnerami. Łukasz Kubot będzie walczyć z Gillesem Simonem u boku, a ich premierowymi rywalami będą Asłan Karacew i Luke Saville. Z kolei Jan Zieliński i Hugo Nys, którzy w minionym tygodniu doszli do finału imprezy ATP 250 w Winston-Salem, o awans powalczą z Fabrice’m Martinem i Jonny’m O’Marą.

Turniej US Open startuje w poniedziałek 29.08. Jednak gry deblowe rozpoczną zmagania w środę.