US Open. Pouille i Popyrin otwierają listę nieobecnych

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Alexei Popyrin i Lucas Pouille to pierwsi tenisiści, którzy oficjalnie potwierdzili swoją nieobecność podczas tegorocznego US Open. Powody ich absencji są różne.

W sierpniu najlepsi tenisiści świata wracają do rywalizacji po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Przed zawodniczkami i zawodnikami w tym sezonie jeszcze między innymi dwa turnieje Wielkiego Szlema – US Open i Roland Garros. Powoli pojawiają się pierwsi nieobecni nowojorskiego turnieju. Decyzje o rezygnacji z występu podjęli już Alexei Popyrin i Lucas Pouille.

– W sytuacji jaką mamy, ciężko jest jechać do Nowego Jorku, by rywalizować w turnieju. Myślę, że to duże ryzyko dla wszystkich. Zatem ja nie wystąpię na nowojorskich kortach – poinformował 20-letni tenisista z Australii.

Inny jest z kolei powód nieobecności francuskiego tenisisty. Pouille w czerwcu wziął udział w turnieju organizowanym przez Patricka Mouratoglou. Podczas rywalizacji odnowiła mu się kontuzja łokcia, z którą zmagał się na początku sezonu. O tym, że do Nowego Jorku nie wybiera się 26-letni tenisista, poinformował jego trener.

– Nie jadę do Nowego Jorku dlatego, że Lucas nie będzie tam grał – przyznał na antenie BeIN Sports Loic Courteau. Niedługo później okazało się, że Pouille podda się operacji łokcia.

Tegoroczna rywalizacja na kortach USTA Billie Jean Tennis Center odbędzie się w pierwotnie planowanym terminie, czyli 31 sierpnia – 13 września. Będzie to jednak edycja inna niż wszystkie wcześniejsze, z ustalonymi zasadami podyktowanymi sytuacją epidemiologiczną.