US Open. Przegrana batalia Radwańskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska nie wystąpi w tym roku w turnieju głównym na kortach Flushing Meadows. W drugiej rundzie kwalifikacji trudy wyczerpującego pojedynku lepiej zniosła Frederica Di Sarra.

Pierwszy gem tego spotkania był bardzo wyrównany i trwał ponad dziesięć minut. Krakowianka obroniła w nim pięć „breakpointów”, w tym trzy z rzędu i ostatecznie utrzymała podanie. Później nastąpiła seria czterech przełamań z rzędu. W szóstym gemie przerwała ją Włoszka i na tablicy pojawił się wynik 3:3. O losach tej części meczu zadecydowało przełamanie, które tenisistka z Półwyspu Apenińskiego, dzięki odważnej grze, zdobyła w dziewiątym gemie. Młodsza z sióstr Radwańskich przy wyniku 4:5 miała jeszcze szansę, żeby odrobić stratę, ale jej nie wykorzystała i Di Sarra objęła prowadzenie w meczu.

Niepowodzenie w pierwszej partii podrażniło Polkę, która na początku drugiego seta zaczęła grać zdecydowanie agresywniej. Przyniosło to efekt w postaci przełamania w drugim gemie, dzięki czemu reprezentantka Polski odskoczyła na 3:0. Mistrzyni juniorskiego Wimbledonu z 2007 roku wypracowanej przewagi już nie wypuściła z rąk. W ósmym gemie po raz drugi odebrała podanie rywalce i wyrównała stan rywalizacji.

Decydującą odsłonę meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęła Di Sarra, która wyszła na prowadzenie 3:0 z podwójnym „breakiem”. Radwańska zdołała zbliżyć się na 2:3, ale na więcej zabrakło jej już sił. W ósmym gemie piąta rakieta Polski obroniła pierwszą piłkę meczową przy serwisie rywalki i przełamała Włoszkę, ale po chwili ponownie nie była w stanie utrzymać podania i po 2 godzinach i 34 minutach walki pożegnała się z rywalizacją.