US Open. Rekordowy pojedynek dla Sakkari

Maria Sakkari pokonała Biancę Andreescu 6:7(2), 7:6(6), 6:3 i awansowała do ćwierćfinału US Open 2021. Tym samym zakończyła się seria dziesięciu wygranych pojedynków kanadyjskiej tenisistki na nowojorskich kortach. Kolejną rywalką Greczynki będzie Karolina Pliszkova.

Była 2:13 w nocy lokalnego czasu, gdy na Arthur Ashe Stadium ręce w geście triumfu wzniosła Maria Sakkari. A wszystko po 209 minutach minutach rywalizacji i pokonaniu mistrzyni US Open 2019.

W pierwszej partii zawodniczki solidarnie przełamały się po razie i o losach odsłony zdecydował tie-break. W nim lepiej zaprezentowała się Kanadyjka, która wypracowała sobie prowadzenie 4:1, a następnie wygrywając trzy z czterech rozegranych punktów, objęła prowadzenie w meczu. W drugim secie każda z tenisistek straciła serwis po dwa razy. Od drugiego do piątego gema żadna z pań nie umiała utrzymać podania i ponownie musiały rozegrać tie-breaka. Andreescu prowadziła już 6:3, jednak dopiero czwarta piłka setowa dała jej wyrównanie stanu rywalizacji.

W decydującej odsłonie obie panie szły gem za gem do stanu 3:3. Wówczas czwartego breaka w meczu wywalczyła Sakkari, aby w kolejnym gemie serwisowym rywalki dokończyć dzieła, przełamując ją ponownie.

– Przed rozpoczęciem tego pojedynku w rozmowie z moim zespołem powiedziałam, że jestem przygotowana na walkę w tie-breaku trzeciego seta. Bianca to niezwykle waleczna zawodniczka, która nigdy się nie poddaje. Wiedziałam, że nie mam co liczyć na wynik z serii 6:1, 6:4, że to będzie niezwykle ciężka przeprawa – skomentowała swoje zwycięstwo Maria Sakkari, której pojedynek z Andreescu był najpóźniej zakończonym meczem kobiet w historii US Open. Poprzedni rekord należał do Alison Riske i Madison Keys, które swój mecz w 2016 roku skończyły o 1:46.

W meczu o półfinał US Open Maria Sakkari zmierzy się z Karoliną Pliszkovą. Rozstawiona z numerem cztery Czeszka pokonała w dwóch setach Anastazję Pawluczenkową.