US Open. Reprezentantki Polski poznały rywalki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Dwie reprezentantki Polki wystąpią w eliminacjach ostatniej w sezonie lewy Wielkiego Szlema. Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa poznały przeciwniczki, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w drodze do drabinki turnieju głównego US Open 2022.

Zawodniczka Bielska-Białej i kryniczanka to nasze przedstawicielki w ruszających we wtorek eliminacjach ostatniego w tym roku turnieju Wielkiego Szlema. Po tym jak Chwalińska i Kawa osiągnęły życiowy sukces, po przejściu kwalifikacji, awansowały do drugiej rundy Wimbledonu, teraz spróbują powalczyć o powtórzenie wyniku za Oceanem.

Pierwszą rywalką czwartej rakiety Polski będzie Linda Noskova. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów to między innymi juniorska mistrzyni Roland Garros 2021. A przed kilkoma dniami dotarła do półfinału turnieju WTA 250 w Pradze. W przypadku wygranej o awans do finału eliminacji Katarzyna Kawa zmierzy się z lepszą z pary Eugenie Bouchard – Yuki Naito. O bezpośredni awans do imprezy Polka może się spotkać z kimś czwórki: Su Jeon Jang, Anastazja Zacharowa, Katrina Scott, Elvina Kalieva.

Tegoroczny występ w Nowym Jorku Maja Chwalińska rozpocznie od spotkania z Chorwatką Tarą Wurth. W przypadku wygranej nad sklasyfikowaną o trzynaście pozycji niżej przeciwniczką może się zmierzyć z rozstawioną z numerem dziesiątym Laurą Pigosii lub Eliną Awanesjan. W finałowej fazie eliminacji na Polką mogą czekać: Christina McHale, Ysaline Bonaventure, Elsa Jacquemot lub Moyuka Uchijima.

Kwalifikacje do tegorocznego US Open potrwają między 23 a 26 sierpnia. Jako pierwsza, we wtorek, do gry wyjdzie Katarzyna Kawa. Dzień później swój występ rozpocznie Maja Chwalińska. Pewnymi udziału w imprezie głównej, która rozpocznie się 29 sierpnia, a zakończy 11 września, jest pięcioro biało-czerwonych: Iga Świątek, Magda Linette, Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.