US Open: Robson nie zwalania tempa

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Laura Robson kontynuuje swoją znakomitą grę w US Open. 18-letnia Brytyjka po wyeliminowaniu w drugiej rundzie Kim Clijsters, w kolejnej fazie wygrała z Na Li 6:4, 6:7(5), 6:2. O awans do ćwierćfinału zagra z Samanthą Stosur, która w dwóch setach pokonała Varvarę Lepchenko.

Dla leworęcznej Robson był to pierwszy w karierze występ w trzeciej rundzie turnieju wielkoszlemowego. Brytyjka znakomicie wytrzymała presję i po zaciętym spotkaniu wyeliminowała numer dziewięć turnieju.

Mecz trwał dwie godziny i dwadzieścia dwie minuty. W pierwszym secie Robson prowadziła już 5:2. Chinka zdobyła dwa kolejne gemy, ale Brytyjka zdołała zakończyć partię własny podaniem. Na początku drugiego seta obie tenisistki zdobyły po przełamaniu, a następnie do końca skutecznie utrzymywały swój serwis i doszło do tie breaka. Ten stał na wysokim poziomie. Robson prowadziła w nim 3-1, ale ostatecznie zwycięstwo wyszła z niego bardziej doświadczona Li (7-5).

W decydującej partii większość gemów rozgrywanych była na przewagi. Nerwową rozgrywkę lepiej tym razem wytrzymała Brytyjka, która od stanu 2:2 wygrała cztery kolejne gemy.

W czwartej rundzie Laurę Robson czeka kolejne niezwykle trudne wyzwanie, gdyż jej rywalką będzie broniąca tytułu Samantha Stosur. Australijka w meczu z Varvarą Lepchenko zaprezentowała niezbyt równą dyspozycję, ale zdołała wygrać 7:6(5), 6:2. Spotkanie trwało godzinę i 28 minut.

Pierwszą tenisistką, która zapewniła sobie miejsce w czwartej rundzie US Open była Marion Bartoli. Rozstawiona z „jedenastką” Francuzka pokonała młodszą rodaczkę Kristinę Mladenovic 6:2, 6:4. Bartoli po raz trzeci w karierze wystąpi na kortach Flushing Meadows w czwartej rundzie (wcześniej w 2007 i 2008 roku). O swój pierwszy ćwierćfinał zagra z Petrą Kvitovą lub Pauline Parmentier.