US Open. Rosolska lepsza od Kawy; Piter też poza turniejem

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Erin Routliffe zagrają w drugiej rundzie US Open. Polka i Nowozelandka pokonały w trzech setach Niemkę Vivian Heisen i drugą z reprezentantek Polski Katarzynę Kawę. Odpadła również Katarzyna Piter. Ona i Rosjanka Warwara Graczewa przegrały łatwo z parą rozstawioną z „9”.

Tak się złożyło, że w pierwszej rundzie turnieju debla spotkały się dwie pary z Polkami w składzie. Z jednej strony rozstawione z „16” Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe, a z drugiej Katarzyna Kawa i Niemka Vivian Heisen. Te pierwsze były oczywiście zdecydowanymi faworytkami środowego spotkania, ale zwycięstwo nie przyszło im wcale łatwo. Pierwszy set nie zapowiadał problemów. Rosolska i Routliffe spisywały się znakomicie i szybko zbudowały przewagę. Wygrały 6:2 w zaledwie 25 minut. W drugiej partii obraz meczu się jednak odmienił. Heisen i Kawa potrafiły nawiązać wyrównaną walkę, a w końcówce przejęły nawet inicjatywę. Dzięki temu wygrały 6:3, doprowadzając do trzeciej partii. W niej znów jednak nie miały wiele do powiedzenia. Choć trwała nieco dłużej od pierwszej, to wygrały w niej tylko jednego gema i to polsko-nowozelandzki duet pozostaje w grze. Ich kolejnymi rywalkami będą Hiszpanka Nuria Parrizas Diaz i Holenderka Arantxa Rus lub Amerykanki Caty McNally i Taylor Townsend.

Dużo mniej emocji i pozytywnych wrażeń dla polskich kibiców przyniósł drugi mecz z udziałem naszej reprezentantki. Katarzyna Piter i występująca neutralnie Rosjanka Warwara Graczewa nie miały szans w starciu z Amerykanką Asią Muhammad i Japonką Eną Shibaharą. Rozstawiony z „9” duet przegrał tylko trzy gemy. Udział Polki i Rosjanki w tegorocznym US Open zakończył się po zaledwie 53 minutach gry.


Wyniki

I runda debla

Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Nowa Zelandia, 16) – Vivian Heisen, Katarzyna Kawa (Niemcy, Polska) 6:2, 3:6, 6:1

Asia Muhammad, Ena Shibahara (Stany Zjednoczone, Japonia, 9) – Warwara Graczewa, Katarzyna Piter (n/a, Polska) 6:2, 6:1