US Open. Sabalenka i Krejczikova poprawiają rekordy

Aryna Sabalenka pokonała 6:4, 6:1 Elise Mertens i po raz pierwszy w karierze wystąpi w 1/4 finału US Open. Swój najlepszy wynik na nowojorskich kortach śrubuje również debiutantka Barbora Krejczikova. Tegoroczna podwójna mistrzyni Roland Garros w ostatnim niedzielnym meczu okazała się lepsza od Garbine Muguruzy.

W meczu 1/16 finału Hiszpanka pokonała dwukrotną mistrzynię wielkoszlemową i trzykrotną finalistkę US Open, Wiktorię Azarenkę. W meczu czwartej rundy na drodze tenisistki z Półwyspu Iberyjskiego stanęła inna zawodniczka z triumfem w Wielkim Szlemie na koncie. Tym razem po drugiej stronie siatki znalazła się Barbora Krejcikova.

Dotychczas obie panie spotkały się dwukrotnie. W marcu w Dubaju lepsza była reprezentantka naszych południowych sąsiadów, a w Cincinnati Hiszpanka zrewanżowała się rywalce. Teraz ponownie zwyciężyła Czeszka i uzyskała podobny wynik jak w marcu. W pierwszej odsłonie pojedynku na Arthur Ashe Stadium Krejcikova uzyskała o jedno przełamanie więcej od rywalki i objęła prowadzenie w spotkaniu. W drugim secie turniejowa „ósemka” prowadziła już 4:0. Jednak Hiszpanka zdołała odrobić straty i doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak ponownie nie zdołała utrzymać wszystkich swoich serwisów i to rywalka zapewniła sobie miejsce w 1/4 finału.

Swój najlepszy wynik, uzyskany w 2018 roku, na kortach w Nowym Jorku poprawiła Aryna Sabałenka. Rozstawiona z „dwójką” Białorusinka w meczu czwartej rundy spotkała się z Elise Mertens. Mimo że serwis tenisistki z Mińska w pierwszej odsłonie nie funkcjonował jak należy, zdołała wygrać 6:4. W drugim secie turniejowa „dwójka” straciła tylko jednego gema i jest o krok od awansu do drugiego wielkoszlemowego półfinału w karierze. Poprzednio ta sztuka udała jej się w tym roku na kortach Wimbledonu.