US Open: Serena gromi w półfinale i zagra o tytuł

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Serena Williams odniosła kolejne fenomenalne zwycięstwo na drodze do finału tegorocznego US Open i wszystko wskazuje na to, że nawet Wiktoria Azarenka nie przeszkodzi jej w zdobyciu piętnastego tytułu wielkoszlemowego.

Rozstawiona z numerem cztery Amerykanka była poza zasięgiem Sary Errani w drugim z piątkowych półfinałów. Doświadczona Williams od początku demolowała rywalkę swoją siłową grą. Na nieszczęście Włoszki, Serena trafiała w kort nadzwyczaj często, popełniając małą liczbę niewymuszonych błędów. Mecz zakończył się gładkim zwycięstwem 6:1, 6:2 faworytki całej imprezy.

Sposób w jaki Serena gra, gdy zależy jej na zwycięstwie nie pozostawia żadnych złudzeń. Ona jest wówczas zdecydowanie najlepszą zawodniczką – powiedziała Sara Errani.

Półfinał był dla mnie naprawdę udany. Grałam dużo lepiej niż w poprzednich spotkaniach. Rywalizując z taką rywalką jak Sara, musisz wznieść się na poziom wyżej i właśnie to mi się udało – przyznała triumfatorka drugiego ze spotkań 1/2 finału.

Serena Williams powtórzyła już tym samym wyczyn sprzed roku, kiedy to zagrała w finale US Open. Wówczas przegrała w słabym stylu z Samanthą Stosur, jednak jak łatwo się domyślić, okoliczności tamtego spotkania były zupełnie inne. Tym razem Amerykanka będzie zdecydowaną faworytką sobotniego starcia z Wiktorią Azarenką.


Wyniki

Półfinał singla:
Serena Williams (Stany Zjednoczone, 4) – Sara Errani (Włochy, 10) 6:1, 6:2

Wilson