US Open: siostry Radwańskie poznały rywalki

/ Tomasz Krasoń, źródło: usopen.org/własne, foto: usopen.org

Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie US Open spotka się z Niną Braczikową. Druga z Polek biorących udział w turnieju głównym, Urszula Radwańska, trafiła na rozstawioną z „dwudziestką” Robertę Vinci.

Losowanie Polek można uznać za względnie udane. Agnieszka Radwańska, której forma ze względu na kontuzję ramienia stoi pod wielkim znakiem zapytania, zmierzy się w pierwszej rundzie z Niną Braczikową. 27-letnia Rosjanka zajmuje obecnie 92. miejsce w rankingu WTA. Jeszcze nigdy nie rywalizowała z Agnieszką, a najlepsze wyniki osiągała u progu tegorocznego sezonu. W Australii dotarła do drugiej rundy w Brisbane i trzeciej w Melbourne.

W drugiej rundzie Agnieszka Radwańska może spotkać się ze zwyciężczynią spotkania Carli Suarez Navarro z Ksenią Pierwak. Z rozstawionych tenisistek najbliżej Polki znalazła się Jelena Janković, na którą Isia może trafić w trzeciej rundzie. W ćwiartce Polki są ponadto Dominika Cibulkova, Sara Errani i Angelique Kerber.

Teoretycznie w czwartej rundzie tegorocznego turnieju może dojść do pojedynku sióstr Radwańskich (przed rokiem w Nowym Jorku rywalizowały w pierwszej rundzie). Urszula znalazła się bowiem w tej samej części drabinki. Jej pierwszą przeciwniczką będzie Roberta Vinci. 29-letnia Włoszka jest rozstawiona z „dwudziestką”, a jej najlepsze tegoroczne wyniki to ćwierćfinał Rogers Cup oraz czwarta runda Wimbledonu. Vinci wygrała oba dotychczasowe spotkania z Polką (raz nawet na Flushing Meadows), ale po raz ostatni panie rywalizowały 4 lata temu.
 


Wyniki

Pary pierwszej rundy singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 2) – Nina Braczikowa (Rosja)
Urszula Radwańska (Polska) – Roberta Vinci (Włochy, 20)