US Open. Świątek wykonała kolejny krok

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek pokonała kolejną rywalkę podczas tegorocznego US Open. Liderka światowego rankingu tym razem ograła Lauren Davis 6:3, 6:4 i zameldowała się w 1/8 finału.

Przed meczem łatwo było wskazać faworytkę tego spotkania. Była nią oczywiście przewodząca w rankingu WTA, Iga Świątek. Już od pierwszych piłek Polka udowadniała, że nie przez przypadek jest tak chwalona w ostatnich miesiącach. Prowadziła grę, posyłała mocne i precyzyjne piłki oraz mądrze konstruowała poszczególne punkty. Efekt? Zwycięstwo w pierwszej partii 6:3.

Drugi set miał jednak zupełnie inne oblicze. W grze liderki światowego rankingu wdała się nerwowość, którą skrzętnie wykorzystywała rywalka. Davis objęła w pewnym momencie prowadzenie 4:1. W tym właśnie momencie nastąpił zwrot akcji. Od tego stanu Świątek wygrała pięć gemów z rzędu, co jej dało wygraną w całym spotkaniu 6:3, 6:4.

Polska tenisistka wyrównała najlepszy wynik w karierze osiągnięty na nowojorskich kortach. Aby go poprawić i awansować do pierwszego ćwierćfinału US Open nasza tenisistka będzie musiała poradzić sobie z Jule Niemeier. 23-letnia Niemka niespodziewanie pojawiła się w TOP16 imprezy, ale w pełni na to zasłużyła. Pokonała tu już kilka uznanych zawodniczek – Sofię Kenin, Julię Putincewą oraz Qinwen Zheng.


Wyniki

Trzecia runda singla:

Iga Świątek (Polska, 1) – Lauren Davis (USA) 6:3, 6:4