US Open. Świetny mecz Zielińskiego i Nysa

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Jan Zieliński i Hugo Nys potwierdzili w pierwszej rundzie US Open dobrą formę. Finaliści turnieju w Winston Salem w dwóch setach wygrali swoje czwartkowe starcie. Francuz Fabrice Martin i Brytyjczyk Jonny O’Mara potrafili się im postawić tylko w pierwszej partii.

W Janie Zielińskim i Hugo Nysie można było upatrywać faworytów czwartkowego spotkania. Fabrice Martin i Jonny O’Mara, choć bardziej utytułowani, grając w ostatnim czasie wspólnie prezentowali się kiepsko. W pierwszym secie Francuz i Szkot wyglądali jednak naprawdę solidnie i z początku wyglądali lepiej od pary monakijsko-polskiej. W szóstym gemie mieli trzy okazje do przełamania, lecz Nys i Zieliński potrafili się wybronić. Sami ani jednego break-pointa w tym secie nie mieli, ale doprowadzili do tiebreaka. Zaczęli go rewelacyjnie i prowadzili już 6:2. Rywale rzucili się w pogoń i zdołali wyrównać na 6:6. Na szczęście w tym wypadku niewykorzystane okazje nie zemściły się. Monakijczyk i Polak wywalczyli kolejnego setbola i tym razem już go wykorzystali.

W tym momencie z Martina i O’Mary wyraźnie uszło powietrze. Nys i Zieliński zaczęli zdecydowanie dominować na korcie. Mimo kiepskiej dyspozycji serwisowej unikali zagrożenia przy własnym podaniu. Ostatecznie drugi set trwał tylko nieco ponad pół godziny, a finaliści z Winston-Salem przegrali w nim tylko jednego gema. W drugiej rundzie staną jednak przed dużo trudniejszym zadaniem. Po drugiej stronie siatki staną rozstawieni z „10” Brytyjczyk Jamie Murray i Brazylijczyk Bruno Soares.


Wyniki

Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) – Fabrice Martin, Jonny O’Mara (Francja, Wielka Brytania) 7:6(6), 6:1