US Open. Świetny początek Huberta Hurkacza

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz udanie przywitał się z nowojorskimi kortami w 2022 roku. Najlepszy polski tenisista bez problemów pokonał Oscara Otte 6:4, 6:2, 6:4 i pewnie zameldował się w drugiej rundzie US Open.

Hurkaczowi wprawdzie zdarzały się wpadki we wcześniejszych turniejach wielkoszlemowych, aczkolwiek tym razem praktycznie w żadnym momencie spotkania nie groziło ryzyko porażki. Polak prowadził grę na korcie i wykazywał się niezłą skutecznością.

Mecz trwał godzinę i czterdzieści trzy minuty, a w tym czasie Hubi posłał 18 asów serwisowych, wygrał 84 procent piłek przy własnym podaniu oraz zapisał 38 uderzeń kończących przy 27 niewymuszonych błędach. Ponadto należy szczególnie docenić fakt, że Otte ani razu nie przełamał wrocławianina. Co więcej, nie udało mu się nawet zbliżyć do tego celu, a to podkreśla bardzo dobrą grę naszego tenisisty.

W drugiej rundzie tegorocznego US Open Hubert Hurkacz zmierzy się z Ilyą Ivashką. 28-latek pokonał w pierwszym swoim występie doświadczonego reprezentanta gospodarzy, Sama Querreya 4:6, 6:4, 7:6(8), 6:3.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Hubert Hurkacz (Polska, 8) – Oscar Otte (Niemcy) 6:4, 6:2, 6:4