US Open. Tegoroczne zmagania w nowej lokalizacji?

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.marca.com, foto: AFP

Tegoroczna rywalizacja podczas US Open może mieć miejsce na kortach Indian Wells Tennis Garden. Taką ewentualność podają dziennikarze hiszpańskiej Marci.

Pandemia koronawirusa paraliżuje rozgrywki tenisowe od blisko dwóch miesięcy. Wiele imprez zostało odwołanych, a inne odbędą się w nowych terminach. Jednym z turniejów, który ma szansę zachować pierwotne miejsce w kalendarzu, jest US Open. Jednak organizatorzy ostatniej lewy Wielkiego Szlema w sezonie zastanawiają się nad zmianą lokalizacji tegorocznej rywalizacji.

Pierwszymi większymi imprezami odwołanymi z powodu COVID-19 były turnieje tworzące tak zwany Słoneczny Dublet, czyli BNP Paribas Open w Indian Wells  i Miami Open. Jednak niewykluczone, że tenisiści zawitają w tym roku na korty usytuowane w Indian Wells Tennis Gardens. W Kalifornii miałaby się odbyć tegoroczna edycja jedynego turnieju Wielkiego Szlema, który nigdy w historii nie został odwołany.

Obecnie na obiekcie Billie-Jean King Tennis Center, czyli miejscu rozgrywania US Open, znajduje się tymczasowym szpital oraz miejsce  przygotowywania posiłków na rzecz potrzebujących. Nowy Jork to jeden z najbardziej zakażonych amerykańskich stanów.

Jak na razie do spekulacji hiszpańskich mediów nie odniósł się szef USTA. Mike Dowse kilka dni temu powiedział, że nie brana jest pod uwagę organizacja zmagań za zamkniętymi drzwiami, bez udziału publiczności. Obecnie rozgrywki tenisowe są wstrzymane do 13 lipca. Co do dalszych losów obecnego sezonu to najbliższe decyzje dotyczące lata na amerykańskich kortach, mają zapaść na początku czerwca.