US Open. Thiem z De Minaurem o półfinał

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Dominic Thiem pewnie pokonał Felixa Auger-Aliassime’a i zagra w ćwierćfinale na kortach Flushing Meadows. Jego kolejnym rywalem będzie Alex De Minaur, który bez straty seta ograł Vaska Pospisila.

Poznaliśmy kolejnych dwóch ćwierćfinalistów US Open. To rozstawiony z numerem dwa – Dominic Thiem oraz młodzieniec z Australii – Alex De Minaur. Obaj wygrali pewnie swoje mecze bez straty seta z Kanadyjczykami. A nawet ich przebieg był podobny.

Największe emocje podczas walki Austriaka z Auger-Aliassimem były w premierowej odsłonie, która zakończyła się po tie breaku. Wcześniej mieliśmy po jednym przełamaniu. Kanadyjczyk gonił wynik i doprowadził do „trzynastego gema”. Tam jednak jeden minibreak zdecydował, że turniejowa dwójka objęła prowadzenie. Kolejne partie były bez większej historii. W nich tylko honorowe gemy był w stanie ugrać zawodnik z Ameryki Północnej. Mecz trwał dwie godziny i dziewięć minut.

Inny Kanadyjczyk – Vasek Pospisil także dzielnie stawiał opór De Minaurowi w premierowej partii. Przegrał po tie breaku. Później przewaga Australijczyka się powiększała. Szybkie przełamania i kontrola do końca poszczególnych setów.

Zatem w walce o najlepszą „czwórkę” turnieju Thiem zmierzy się z De Minaurem. Do tej pory obaj zagrali ze sobą dwa mecze. Austriak nie zaznał smaku porażki.

Czwarta runda singla:

Dominic Thiem (Austria, 2) – Felix Auger-Aliassime (Kanada, 15) 7:6(4), 6:1, 6:1

Alex De Minaur (Australia, 21) – Vasek Pospisil (Kanada) 7:6(6), 6:3, 6:2