US Open. Turniej wózkarzy jednak się odbędzie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Rywalizacja tenisistów na wózkach odbędzie się jednak podczas tegorocznej, wyjątkowej edycji US Open. Pierwotny plan zmagań zakładał brak zmagań „wózkarzy”.

Gdy organizatorzy nowojorskiego szlema podali informacje, że w tym roku turniej się jednak odbędzie, poinformowano również o licznych zmianach, jakie zajdą. Jedną z nich była rezygnacja z rozgrywania turnieju tenisistów na wózkach. Taka decyzja spotkała się z niezadowoleniem środowiska, a tenisiści nazwali ją „obrzydliwą dyskryminacją” czy „kopniakiem w zęby”.

Takie reakcje sprawiły, że organizatorzy US Open postanowili usiąść do rozmów z przedstawicielami zawodników oraz władzami ITF podczas wideokonferencji. Efektem dialogu była informacja, że rywalizacja się jednak odbędzie, w dniach 10-13 września.

Tenisiści na wózkach będą mogli korzystać z obiektów Billie Jean Tennis Center od 7 września. Zostaną poddani tym samym procedurom co uczestnicy turnieju głównego i debliści. Władze Międzynarodowej Federacji Tenisowej muszą jeszcze tylko podjąć decyzję czy za występ przyznają punkty rankingowe.