US Open. Udane otwarcie Mai Chwalińskiej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Maja Chwalińska pokonała w trzech setach Tarę Wurth w meczu pierwszej rundy eliminacji wielkoszlemowego US Open. Bielszczanka to ostatnia Polka, która pozostała w grze o drabinkę turnieju głównego ostatniej w sezonie lewy Wielkiego Szlema.

Po tym jak we wtorek z marzeniami o tegorocznym występie w imprezie głównej na kortach Flushing Meadows pożegnała się Katarzyna Kawa, dzień później niezwykle blisko podzielenia losów kryniczanki była piąta rakieta naszego kraju. W pierwszej odsłonie Chwalińska nie zdołała zagrać żadnej kończącej piłki, a niewymuszonych błędów zanotowała jedenaście. To sprawiło, że chorwacka przeciwniczka zaliczyła trzy przełamania i objęła prowadzenie w meczu. W drugiej partii to Chwalińska prowadziła grę i dwukrotnie odbierając podanie Wurth, doprowadziła do decydującej odsłony. W niej Chorwatka prowadziła już 5:4 i dwóch wygranych punktów jej brakowało, aby zamknąć mecz. Jednak Polka zdołała odrobić stratę, a następnie wygrała dwa kolejne gemy i zameldowała się w drugiej rundzie eliminacji.

Środowa wygrana to premierowe zwycięstwo Mai Chwalińskiej w historii jej występów w Nowym Jorku. O awans do finału eliminacji Polka powalczy w czwartek, a jej przeciwniczką będzie Rosjanka Elina Awanesjan.


Wyniki

Pierwsza runda eliminacji:

Maja Chwalińska (Polska) – Tara Würth (Chorwacja) 1:6, 6:1, 7:5