US Open. Udany początek Majchrzaka w kwalifikacjach

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/usopen.org, foto: AFP

Kamil Majchrzak do udanych może zaliczyć początek kwalifikacji do tegorocznego US Open. Polski tenisista bez problemów ograł w pierwszej rundzie Portugalczyka Frederico Ferreirę Silvę 6:1, 6:4.

Majchrzak został jednym z najwyżej rozstawionych zawodników, którzy biorą udział w eliminacjach do ostatniego w roku turnieju Wielkiego Szlema. Rywalem naszego reprezentanta w pierwszej rundzie był Frederico Ferreira Silva, czyli leworęczny Portugalczyk. Nie sprawił on jednak żadnych problemów 25-latkowi z Piotrkowa Trybunalskiego.

Cała pierwsza partia przebiegała pod dyktando Majchrzaka, który był lepszy praktycznie w każdym elemencie. Zarówno krótkie, jak i dłuższe wymiany padały łupem Polaka. Portugalczykowi udało się ugrać zaledwie jednego gema w tym secie.

Druga partia była trochę bardziej wyrównana, aczkolwiek i tak było widać, kto tego dnia jest lepszym tenisistą. Przede wszystkim nasz reprezentant lepiej rozegrał końcówkę seta. W dziewiątym gemie uzyskał przełamanie, a po chwili wykorzystał piłkę meczową i po lekko ponad godzinie wygrał całe spotkanie 6:1, 6:4.

Następnym przeciwnikiem Kamila Majchrzaka będzie J.J. Wolf. Amerykanin pokonał Denisa Istomina 7:5, 6:2 i także dość szybko zameldował się w drugiej rundzie kwalifikacji do US Open 2021.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji:

Kamil Majchrzak (Polska, 4) – Frederico Ferreira Silva (Portugalia) 6:1, 6:4