US Open. USTA gotowa na wszystko

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

Organizatorzy Wimbledonu ogłosili w czwartek decyzję o odwołaniu tegorocznych zmagań. Na ruch AELTC zareagowali także gospodarze US Open, którzy wydali specjalne oświadczenie.

Trwający sezon nie jest łaskawy dla organizatorów turniejów tenisowych. Z powodu pandemii koronawirusa wiele turniejów zostało odwołanych, a inne zmieniły termin. Ostatnią imprezą, jaka została odwołana, jest Wimbledon. Gospodarze trzeciej lewy Wielkiego Szlema w sezonie ogłosili, że w tym roku impreza się nie odbędzie. Jest to jedenasty taki przypadek w 147-letniej historii turnieju rozgrywanego na kortach przy Church Road.

Na decyzję AELTC zareagowała od razu USTA, która wydała specjalne oświadczenie. Zapewniła w nim, że prace nad tegoroczną edycją US Open idą pełną parą, a sytuacja dotycząca zagrożenia związanego z organizacją turnieju jest monitorowana.

– Rozumiemy szczególne okoliczności, jakim musiał stawić czoła All England Club, oraz powody decyzji o odwołaniu Wimbledonu 2020. W tej chwili USTA nadal planuje rozegrać US Open zgodnie z planem i doskonali plan organizacji turnieju. USTA uważnie monitoruje szybko zmieniające się środowisko spowodowane pandemią COVID-19 i przygotowuje się na wszystkie ewentualności. Polegamy również na Medycznej Grupie Doradczej USTA, aby mieć jak najlepsze zrozumienie tej sytuacji. Decyzje USTA dotyczące US Open będą podejmowane z uwzględnieniem zdrowia naszych tenisistów, kibiców i wszystkich zaangażowanych w turniej – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze przez władze amerykańskiego tenisa.

Nowojorski turniej zaplanowany jest w dniach 31 sierpnia – 13 września. US Open to jedyny wielkoszlemowa impreza, której dotąd nigdy nie odwołano. Był rozgrywany nawet podczas I i II Wojny Światowej.