US Open. Wiemy kiedy rywalizację rozpoczną Iga Świątek i Hubert Hurkacz

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Pięcioro biało-czerwonych weźmie udział w rywalizacji podczas rozpoczynającego się US Open. Największe nadzieje wiążemy z występami Igi Świątek i Huberta Hurkacza. Organizatorzy ostatniej w sezonie lewy Wielkiego Szlema podali program turnieju na pierwsze dni. Tym samym wiemy, kiedy na kort wyjdą pierwsze rakiety naszego kraju.

Dwoje z pośród pięciorga tenisistów znad Wisły zostało rozstawionych w drabince turnieju głównego nowojorskiej imprezy. Iga Świątek to turniejowa „jedynka” z kolei Huberta Hurkacza rozstawiono z „ósemką”. Zarówno raszynianka, która zmierzy się z Jasmine Paoloni, jak i wrocławianin o awans do drugiej rundy powalczą we wtorek. Tego samego dnia zagra również Magda Linette. Druga rakieta Polski walkę o powtórkę najlepszego wyniku z 2020, trzecia runda, powalczy z Karoliną Pliszkową.

Pierwszego dnia tegorocznej edycji US Open na korcie pojawi się dwoje reprezentantów Polski. Kamil Majchrzak zmierzy się z Chilijczykiem Alejandro Tabilo. Z kolei u pań o premierowe zwycięstwo w drabince turnieju głównego US Open powalczy Magdalena Fręch, a jej rywalką będzie Rebecca Tabilo.