US Open. Williams lepsza od Stephens

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Serena Williams awansowała do czwartej rundy nowojorskiej imprezy. 23-krotna mistrzyni wielkoszlemowa pokonała Sloane Stephens i o ćwierćfinał zagra z Marią Sakkari, z którą przegrała w ubiegłym tygodniu w trzeciej rundzie Western & Southern Open.

Spotkanie dwóch mistrzyń US Open zdecydowanie lepiej rozpoczęła młodsza z tenisistek. W pierwszej partii siła uderzeń młodszej z sióstr Williams zupełnie nie robiła wrażanie na Stephens. Tenisistka rozstawiona z numerem 26 agresywnym forhandem dyktowała warunki na korcie, zmuszając bardziej utytułowaną rodaczkę do błędów. Podopieczna Kamau Murraya zdobyła przełamanie w trzecim i siódmym gemie, dzięki czemu pewnie objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugim secie Stephens w piątym gemie miała kolejną okazje na „breaka”, ale była liderka światowego rankingu się wybroniła. Od tego momentu mecz się zupełnie odwrócił. Williams zdecydowanie ograniczyła liczbę błędów, zaczęła lepiej serwować i przejęła kontrolę nad przebiegiem gry. Wygrała 10 z 12 ostatnich gemów i po godzinie i 43 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

W czwartej rundzie Serena Williams będzie miała okazję zrewanżować się Marii Sakkari za porażkę w „Cincinnati”. Greczynka w sobotę oddała tylko cztery gemy Amandzie Anisimovej.

W najlepszej szesnastce zawodów miejsce zapewniły sobie również Elise Mertens i Karolina Muchova. Belgijka bez straty seta pokonała Catherine McNally, a Czeszka po dramatycznym boju okazała się lepsza od Sorany Cirstei. Rumunka w decydującym secie tego pojedynku prowadziła już 5:3. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów doprowadziła jednak do tie-breaka. W tej dodatkowej rozgrywce Cirstea prowadziła 4:0 i 6:3, ale Muchova obroniła trzy piłki meczowe, a sama wykorzystała drugą okazję na zakończenie spotkania i po 2 godzinach i 16 minutach walki mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Czeszka o ćwierćfinał zagra albo z Igą Świątek albo z Wiktorią Azarenką.