US Open. Williams zakończyła wspaniały sen Pironkowej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Serena Williams awansowała do czternastego w karierze półfinału na kortach Flushing Meadows. W środę Amerykanka w pojedynku tenisowych mam okazała się lepsza od Cwetany Pironkowej.

Bułgarka, której ostatnim występem turniejowym był Wimbledon w 2017 roku, postawiła bardzo trudne warunki 23-krotnej mistrzyni wielkoszlemowej. 32-latka urodzona w Płodiwie bardzo sprytnie zmieniała rytm i kierunki uderzeń, bardzo dobrze się broniła i kontrowała z backhandu. W pierwszym secie przyniosło to efekt w postaci przełamania w piątym gemie. Przy wyniku 5:3 Bułgarka miała dwie piłki setowe przy serwisie rywalki. Faworytka gospodarzy zdołała się wybronić, ale chwilę później Pironkowa wykorzystała atut własnego podania i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Mniej utytułowana z tenisistek dobrze rozpoczęła drugą odsłonę pojedynku i już w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Williams błyskawicznie odrobiła jednak stratę i od tego momentu zaczęła systematycznie podnosić poziom swojej gry. Amerykanka zdobyła kolejnego „breaka” w ósmym gemie, a chwilę później wyrównała stan rywalizacji.

W decydującej partii Bułgarka opadła z sił i nie była w stanie przeciwstawić się już agresywnie grającej byłej liderce światowego rankingu. Młodsza z sióstr Williams odebrała podanie przeciwniczce w pierwszym oraz siódmym gemie i po 2 godzinach i 12 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Serena Williams, która w środę zaserwowała 20 asów, o miejsce w finale zagra albo z Wiktorią Azarenką albo z Elise Mertens.