US Open. Zapaść Mladenovic

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

W środę jako pierwsze do trzeciej rundy nowojorskiej imprezy awansowały Petra Kvitova, Angelique Kerber oraz Petra Martić. W kiepskim stylu z turniejem pożegnała się Kristina Mladenovic.

Francuzka doskonale rozpoczęła spotkanie przeciwko Warwarze Graczewej. Wygrała pierwszego seta 6:1, a w drugim wyszła na prowadzenie 5:1. Przy wyniku 5:3 miała cztery piłki meczowe, z czego trzy z rzędu, ale żadnej z nich nie wykorzystała. O losach tej części meczu musiał zadecydować tie-break, w którym górą była Rosjanka. Reprezentantka „trójkolorowych” ewidentnie podłamała się zaprzepaszczonymi szansami i w decydującym secie nie wygrała już ani jednego gema.

Warwara Graczewa o najlepszą szesnastkę turnieju zagra z rozstawioną z numerem 8 Petrą Martić, która w dwóch setach pokonała Katerynę Bondarenko.

Kolejną rywalkę zna już Magda Linette. Polka zmierzy się teraz z Anett Kontaveit. Rozstawiona z numerem 14 Estonka poradziła sobie z młodą Kają Juvan.

Z drobnymi problemami awans do trzeciej rundy wywalczyły także Petra Kvitova i Angelique Kerber. Czeszka w dwóch setach pokonała Katerynę Kozłową. O losach pierwszej partii musiał zadecydować tie-break, a w drugiej dwukrotna mistrzyni Wimbledonu wygrała już 6:2. Z kolei Niemka pewnie zwyciężyła w pierwszym secie z Anną-Leną Friedsam, a w drugiej do rozstrzygnięcia potrzebowała tie-breaka.

W środę zwycięstwa odniosły również Julia Putincewa, Jennifer Brady i Aliaksandra Sasnowicz, która oddała tylko trzy gemy rozstawionej z numerem 12 Markecie Vondrousovej.