US Open. Zieliński i Nys walczyli dzielnie, ale nie zatrzymali obrońców tytułu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Jan Zieliński i Hugo Nys bardzo dzielnie walczyli z obrońcami tytułu w ćwierćfinale US Open. Niestety ostatecznie to Rajeev Ram i Joe Salisbury zagrają w półfinale. Po trzysetowym boju Amerykanin i Brytyjczyk okazali się lepsi od Polaka i Monakijczyka.

W pierwszym dla Jana Zielińskiego ćwierćfinale turnieju wielkoszlemowego on i Hugo Nys stanęli naprzeciwko obrońców tytułu. Rozstawieni z „1” Amerykanin Rajeev Ram i Brytyjczyk Joe Salisbury byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Polak i Monakijczyk pokazali już jednak w poprzednich rundach nowojorskiego turnieju, że są rewelacyjnie dysponowani i nie boją się nikogo.

Na mecz z dwukrotnymi mistrzami wielkoszlemowymi również wyszli bez kompleksów. Już w pierwszym gemie mogli wywalczyć przewagę przełamania. To się nie udało, ale w kolejnych gemach nie odstawali poziomem gry od swoich rywali. Zapowiadało się, że do rozstrzygnięcia potrzebny będzie tiebreak, ale w końcówce seta doświadczenie Rama i Salisbury’ego wzięło górę. Amerykanin i Brytyjczyk wywalczyli piłki setowe przy podaniu pary polsko-monakijskiej i wykorzystali je.

Nie podcięło to jednak skrzydeł Zielińskiemu i Nysowi. W drugiej partii w dalszym ciągu grali bardzo dobrze i szukali swoich szans. Wyciągnęli też wnioski z pierwszego seta. Doszło bowiem do bliźniaczej sytuacji. Ram i Salisbury mieli piłki meczowe przy zagrywce rywali. Monakijczyk i Polak obronili jednak aż cztery meczbole i doprowadzili do tiebreaka. W nim zdominowali obrońców tytułu oddając im tylko trzy punkty.

Podrażnieni tym niepowodzeniem Ram i Salisbury drugiego seta rozpoczęli od łatwego przełamania, a po paru minutach mieli nawet okazję do wyjścia na 3:0. Zieliński i Nys bronili się przed powiększeniem strat, ale niestety nie potrafili ich odrobić. Mieli ku temu jedną okazję, kiedy stali już pod ścianą. Mogli wyrównać na 5:5. Niestety nie udało się tego wykorzystać i po kolejnych dwóch piłkach para amerykańsko-brytyjska cieszyła się z triumfu.


Wyniki

Rajeev Ram, Joe Salisbury (Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, 1) – Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) 6:4, 6:7(3), 6:4