Wilson

US Open: zwycięski maraton Rosolskiej

/ Tomasz Krasoń, źródło: usopen.org/własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Alicja Rosolska i Jarmila Gajdosova awansowały do drugiej rundy US Open. Polsko-australijska para pokonała po niezwykle długim i zaciętym spotkaniu Olgę Goworcową i Ałłę Kudriawcewą, zwyciężając 6:7(3), 7:6(5), 7:5. Mecz trwał 2 godziny i 32 minuty.

Pierwszy set był dość nerwowy. Oba duety miały problemy z podaniem, przez co przełamywały się po trzy razy. Doszło do tie breaka, w którym lepsze okazały się Białorusinka i Rosjanka, triumfując 7-3. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Znowu konieczne stało się rozegranie tie breaka. Tym razem decydującego gema lepiej rozpoczęły Rosolska i Gajdosova, ale niewiele zabrakło, a roztrwoniłyby prowadzenie 5-1. Gdy zrobiło się nerwowo, Polka i Australijka opanowały jednak emocje i zwyciężyły 7-5.

W trzecim secie większą rolę odgrywał serwis. Do stanu 5:5 oba duety miały na koncie tylko jedno przełamanie. W końcówce jednak inicjatywę przejęły Rosolska i Gajdosova. Uzyskały breaka w jedenastym gemie, który otworzył im drzwi do drugiej rundy. Mając przewagę przełamanie, nie wypuściły szansy z rąk i skutecznie serwowały na mecz.

Znacznie trudniejsze zadanie może czekać Rosolską i Gajdosovą już w drugiej rundzie. Na ich drodze mogą stanąć najwyżej rozstawione Liezel Huber i Lisa Raymond. Stanie się tak, jeśli doświadczone Amerykanki pokonają Eleni Daniilidou i Casey Dellacquę.

Alicja Rosolska już poprawiła ubiegłoroczny wynik z Nowego Jorku, kiedy to razem z Klaudią Jans-Ignacik odpadły w pierwszej rundzie. Najlepszym rezultatem Polek pozostaje wciąż trzecia runda z 2008 roku.
 


Wyniki

Pierwsza runda debla:
A. Rosolska, J. Gajdosova (Polska, Australia) – O. Goworcowa, A. Kudriawcewa (Białoruś, Rosja) 6:7(3), 7:6(5), 7:5