US Open. Zwycięstwo dla przyjaciółki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek do drugiej rundy nowojorskiej imprezy awansowały Sofia Kenin, Johanna Konta, Amanda Anisimova i Garbine Muguruza, która wygraną zadedykowała chorej Carli Saurez Navarro.

Hiszpanka w dwóch setach pokonała Nao Hibino, ale to Japonka lepiej rozpoczęła wtorkowe spotkanie. Przełamała rywalkę w drugim gemie, dzięki czemu prowadziła już 3:0 i 4:1. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa w porę opanowała jednak sytuację na korcie. Wygrała pięć kolejnych gemów i objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego błyskawicznie odebrała podanie rywalce również w drugiej partii. Utrzymała tę przewagę już do końca i po półtorej godziny mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Następną rywalką Muguruzy będzie Cwietłana Pironkowa. Bułgarka, która wróciła do rywalizacji po trzyletniej przerwie spowodowanej macierzyństwem, w dwóch setach wygrała z Ludmiłą Samsonową.

Jestem trochę zaskoczona, bo ostatni raz widziałam ją dawno, dawno temu – przyznała Hiszpanka. – To będzie interesujące, zobaczyć jak poradzi sobie po tylu latach nieobecności w tourze. Nie będzie łatwo zmierzyć się z przeciwniczką, której długo się nie widziało. Ona jest dobrą tenisistką. Lubi szybkie korty. Ja spróbuje po prostu przygotować się do meczu, nie śrubując oczekiwać ze względu na okoliczności.

W drugiej rundzie bez straty seta zameldowały się również Sofia Kenin i Johanna Konta. Mistrzyni Australian Open oddała tylko cztery gemy Yaninie Wickmayer, a turniejowa „dziewiątka” w wewnątrz brytyjskim pojedynku okazała się lepsza od Heather Watson. Pierwszy set był bardzo zacięty i Konta rozstrzygnęła go na swoją korzyść dopiero w tie-breaku. W drugim była już zdecydowanie lepsza i oddała rodaczce tylko jednego gema.

Reprezentantka Wielkiej Brytanii zagra teraz z Soraną Cirsteą, która wyeliminowała Christinę McHale.

Pierwsze mecze w turnieju wygrały także Elise Mertens, Amanda Anisimova, Ysaline Bonaventura, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 25 Zhang Shuai oraz Margarita Gasparian i Sara Sorribes Tormo.