USTA idzie w śladzy ITF. Zwolniono ponad stu pracowników

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Amerykańskie Stowarzyszenie Tenisowe (USTA) wprowadza plan oszczędnościowy. W jego wyniku pracę straci ponad sto osób i zamknięte zostanie jedno z biur.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że wiele podmiotów znalazło się w trudnej sytuacji, m.in. finansowej. W kwietniu cięć zarówno w liczbie pracowników, jak i w wysokości pensji dokonało ITF. Z kolei teraz w ślady włodarzy Międzynarodowej Federacji poszli szefowie jednego z największych związków krajowych – USTA.

W wyniku między innymi zamknięcia biura w White Plains, a co za tym idzie zwolnieniu 110 osób, związek zaoszczędzi co najmniej 20 milionów dolarów. O decyzji władze poinformowały w oświadczeniu przesłanym do mediów.

– Mamy okazję dokonać zmian w strukturze, by lepiej służyła społeczności tenisowej w USA. Ta nowa forma sprawi, że federacja będzie sprawniej działać i będzie efektywniejsza pod względem finansowym. Jednocześnie pozwoli zbliżyć się do tenisistów na poziomie lokalnym – napisał prezes zarządu USTA Mike Dowse.

Jednak Amerykańska Federacja Tenisowa pomaga również swoim członkom. Do ludzi pracujących na szczeblach lokalnych – trenerów, sędziów, działaczy i zawodników – ma trafić w sumie 50 milionów dolarów.