UTR Pro Challnge. Riske czeka na przeciwniczkę w finale

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Alison Riske jako pierwsza zapewniła sobie miejsce w finale towarzyskiego turnieju UTR Pro Challenge na Florydzie. Drugą finalistkę wyłoni starcie Danielle Collins i Ajli Tomljanovic, które zostało przerwane w sobotę przy stanie 1-1 w setach.

Riske wygrała dwa z trzech meczów, a mimo to bardzo szybko zapewniła sobie awans do finału. Na inaugurację drugiego dnia zmagań pokonała 4:1, 1:4, 4:1 inną z Amerykanek Collins i tym samym zakończyła pierwszą część rywalizacji. Przeciwniczkom pozostały jeszcze jednak pojedynki do rozegrania i przy wyjątkowo niekorzystnym obrocie spraw Riske walczyłaby w niedzielę jedynie o trzecie miejsce. Tak się jednak nie stało. Nieskuteczna w pierwszym dniu Amanda Anisimova w drugim sobotnim meczu wygrała 2:4: 4:1, 4:2 z Ajlą Tomljanovic, tym samym czyniąc sytuację bardziej klarowną.

Po tym spotkaniu jasne było, że w finale zagra Riske, a w meczu o trzecie miejsce Anisimova. Rywalki miało wyłonić starcie Tomljanovic z Collins, które w sobotę zostało jednak przerwane przy stanie 1-1 w setach. Australijka i Amerykanka wznowią rywalizację w niedzielę o 18 polskiego czasu. Lepsza z tej pary zagra w finale, a słabszej pozostanie walka o trzecie miejsce.

Spotkania decydujące o ostatecznej kolejności zawodniczek w turnieju również zaplanowano na niedzielę.


Wyniki

Alison Riske (Stany Zjednoczone) – Danielle Collins (Stany Zjednoczone) 4:1, 1:4, 4:1
Amanda Anisimova (Stany Zjednoczone) – Ajla Tomljanovic (Australia) 2:4, 4:1, 4:2