Utytułowana deblistka złapana na dopingu! W 2017 roku wygrała Australian Open

/ Kacper Kaczmarek , źródło: espn.com / własne, foto: AFP

Amerykańska tenisistka Abigail Spears została ukarana 22-miesięcznym zawieszeniem w rozgrywkach WTA i ITF w związku ze stosowaniem niedozwolonych substancji dopingujących. Informację przekazała w środę Międzynarodowa Federacja Tenisowa. Spears to utytułowana amerykańska deblistka i wielkoszlemowa mistrzyni Australian Open 2017 w mikście. 

W próbce moczu 38-latki z San Diego pobranej podczas zeszłorocznego US Open wykryto podwyższoną zawartość prasteronu i testosteronu. To właśnie dlatego amerykańska zawodniczka nie pojawiała się na światowych kortach od listopada zeszłego roku. Jak sama przyznała, zakazane substancje w jej organizmie nie były związane ze sportem, ale “za swój błąd musi ponieść konsekwencje”. 

Kara Spears opiewa łącznie na 22 miesiące zawieszenia. Trzy ma już za sobą, dlatego na zawodowe korty będzie mogła powrócić już we wrześniu przyszłego roku. 

Przypomnijmy, że Spears to wielkoszlemowa mistrzyni Australian Open z 2017 r. w rozgrywkach mikstowych w parze z Kolumbijczykiem Juanem Sebastianem Cabalem. W karierze wygrała ponadto 21 turniejów deblowych, w tym jeden z Alicją Rosolską. W czerwcu 2018 r. Polka i Amerykanka bez straty seta pokonały w finale turnieju w Nottingham Rumunkę Mihaelę Buzarnescu i Brytyjkę Heather Watson.