Vekić i Van Uytvanck przeszły operacje

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / baseline.tennis.com / tenniskrant.be, foto: AFP

Donna Vekić i Alison Van Uytvanck zmagają się z problemami zdrowotnymi. W ostatnich dniach obydwie tenisistki przeszły operacje.

Vekić ma za sobą całkiem udany występ w  Australian Open. Chorwatka doszła do czwartej rundy, w której uległa późniejszej finalistce Jennifer Brady 1:6, 5:7. Po turnieju poddała się operacji kolana. 24-latka będzie musiała zrobić sobie kilkutygodniową przerwę od tenisa. Jej celem jest powrót na cykl turniejów na mączce.

Zabiegowi poddała się również Belgijka Alison Van Uytvanck. Dotyczył on także kolana. Dzięki tej operacji 26-latka będzie mogła grać w tenisa bez bólu, z którym mierzyła się w ostatnich miesiącach. Nie wiadomo dokładnie ile potrwa rehabilitacja i kiedy znów zobaczymy ją na korcie.

Obydwie tenisistki przekazały informacje o zabiegach w mediach społecznościowych. Donna Vekić udziela się także w radzie zawodniczej WTA, do której należy. Chorwatka uważa, że WTA wraz z ATP powinny wymyśleć nowe rozwiązania na bieżący rok. Turnieje w tzw. bańce są według niej niezwykle trudne do wytrzymania przez tenisistki i tenisistów.