Vekić i…

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W sobotę poznaliśmy tylko jedną finalistkę Nature Valley Open. Pewna gry o tytuł jest Donna Vekić, która pokonała Tatjanę Marię. Caroline Garcia i Jennifer Brady mecz dokończą jutro.

Pierwsza partia starcia chorwacko-niemieckiego była bardzo wyrównana. Gra długo toczyła się zgodnie z regułą własnego podania. Jako pierwsza „breaka” na swoim koncie przy wyniku 5:5 zapisała Niemka, którą chwilę później utrzymała serwis do zera i objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Jak się później okazało były to miłe złego początki. Reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów w dwóch kolejnych partiach nie miała już nic do powiedzenia. Vekić wygrała dwanaście gemów z rzędu i po godzinie i 40 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Jestem super szczęśliwa, że wystąpię tu ponownie w finale – powiedziała mistrzyni brytyjskiej imprezy z 2017 roku. – Cieszę się również, że udało mi się w końcu rozegrać cały mecz na trawie i już nie mogę doczekać się jutrzejszego pojedynku.

Wciąż nie wiadomo z kim Donna Vekić zmierzy się w finale. Mecz Caroline Garcii i Jennifer Brady został przerwany z powodu deszczu przy wyniku 4:3 dla Francuzki w trzecim secie.

Półfinał singla

Caroline Garcia (Francja, 1) – Jennifer Brady (USA) 4:6 6:3 4:3 i mecz przerwany z powodu deszczu

Donna Vekić (Chorwacja, 2) – Tatjana Maria (Niemcy, 9) 5:7 6:0 6:0