Vekić odprawiła Azarenkę!

Donna Vekić zdołała odrobić straty w dwóch setach przeciwko Wiktorii Azarence i ostatecznie zameldowała się w ćwierćfinale Mubadala Silicon Valley Classic 2019. Z turniejem pożegnała się za to Elise Mertens.

Spotkanie Donny Vekić i Wiktorii Azarenki zapowiadało się najciekawiej spośród czwartkowych pojedynków. I takie z pewnością było. Pozostałe mecze zakończyły się dość jednostronnie.

Chorwatka i Białorusinka nie miały wcześniej okazji grać ze sobą. Starcie lepiej rozpoczęła była liderka rankingu, która wyszła na prowadzenie 4:1 – Ona grała niewiarygodnie. Ja byłam za wolna i prawie każdą piłkę uderzałam za późno – opisywała po meczu Vekić.

Jednak od szóstego gema sytuacja na korcie zaczęła się zmieniać. Turniejowa „5” starała się wydłużać wymiany i złapać rytm gry. Azarenka popełniała więcej błędów, a Vekić radziła sobie coraz lepiej. W efekcie Chorwatka wygrała pięć gemów z rzędu i zapisała partię otwarcia na swoje konto.

Drugą odsłonę ponownie lepiej otworzyła dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa. Wyszła na prowadzenie 2:0 i wydawało się, że niepowodzenie w pierwszym secie jej nie podłamało. Wrażenie było złudne, gdyż Vekić ponownie wrzuciła wyższy bieg, wygrała kolejne trzy gemy i to ona czuła się pewniej na korcie. Białorusinka zdołała wygrać jeszcze tylko gema. Po 85 minutach gry Chorwatka zameldowała się w ćwierćfinale.

– Zdołałam „załapać” się na mecz w samą porę. Jestem zadowolona z tego, jak dziś grałam – podsumowała Vekić, której kolejną rywalką będzie Kristie Ahn.

Amerykanka niespodziewanie wyeliminowała rozstawioną z numerem 3 Elise Mertens. Ahn jest jedną z dwóch nierozstawionych zawodniczek, które pozostały w drabince. Taką jest również Saisai Zhang, która oddała tylko dwa gemy Danielle Collins.

Do najlepszej „ósemki” awansowała też w czwartek Amanda Anisimova.

Kristie Ahn (USA, Q) – Elise Mertens (Belgia, 3) 6:3, 6:3

Amanda Anisimova (Rosja, 4) – Madison Brengle (USA) 6:2, 6:2

Donna Vekić (Chorwacja, 5) – Wiktoria Azarenka (Białoruś) 6:4, 6:3

Saisai Zheng (Chiny) – Danielle Collins (USA, 8) 6:2, 6:0