Viktor Troicki skończy w tym sezonie karierę

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennisnet.com, foto: AFP, własne

Viktor Troicki zapowiedział, iż w tym roku zakończy profesjonalną karierę. Serb zamierza się skupić na byciu trenerem. Pochodzący z Belgradu tenisista był niegdyś dwunastym zawodnikiem rankingu ATP.

Aktualnie Viktor Troicki zajmuje 195. miejsce w zestawieniu najlepszych singlistów. Gra w ostatnich miesiącach coraz mniej. W wywiadzie dla Lens.rs 35-latek zapowiedział, że niebawem zakończy profesjonalną karierę. „Jestem weteranem w tym sporcie. Powoli kończę swoją karierę. Planuję zagrać jeszcze w paru turniejach […] Zamierzam się skupić na pracy powiązanej ze sportem, jak choćby na byciu trenerem”.

Choć Troicki otarł się w swojej karierze o pierwszą dziesiątkę rankingu ATP (najbliżej tego był w czerwcu 2011 roku), to nie ma na swoim koncie tak wielu sukcesów jak moglibyśmy się spodziewać. Przez całą karierę był dość nierównym zawodnikiem. W turniejach wielkoszlemowych nie przebrnął nigdy czwartej rundy, choć do tego etapu dochodził aż pięciokrotnie. Dwa razy grał w półfinałach turniejów rangi Masters 1000. Triumfował tylko w trzech imprezach głównego cyklu, a w kolejnych sześciu przegrywał w finale. Jednakże wszystkie były zawodami rangi ATP 250. Wraz z reprezentacją Serbii sięgnął w 2010 roku po Puchar Davisa.