Walczący z bólem Dźoković lepszy od Londero

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Novak Dźoković nie stracił seta w meczu drugiej rundy z Juanem Ignacio Londero, ale nie było to łatwe spotkanie dla Serba. Obrońca tytułu zmagał się z bólem ramienia.

Novak Dźoković wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu. Serb awansował do trzeciej rundy US Open po zwycięstwie nad Juanem Ignacio Londero, jednak bardziej niż z rywalem, zmagał się z kontuzją ramienia.

Problemy były widoczne już na początku, a potwierdziły się w piątym gemie. Londero przełamał rywala, ale długo nie mógł się cieszyć z prowadzenia. Lider rankingu odrobił straty i skorzystał z przerwy medycznej. Argentyńczyk czuł swoją szansę i starał się popełniać mało błędów, ale nie uchroniło go to przed porażką w pierwszym secie.

Druga partia rozpoczęła się rewelacyjnie dla mnie utytułowanego tenisisty. Wyszedł on na prowadzenie 3:0, a Dźoković miał dużo problemów z serwisem. Mimo to był w stanie wygrać pięć kolejnych gemów. 26-latek z Cordoby walczył ambitnie i doprowadził do tie-breaka, ale w nim lepszy okazał się obrońca tytułu.

„Nole”, mimo problemów z serwisem, mógł polegać na swoim returnie. W trzeciej partii Serb przełamał rywala czterokrotnie, tracąc tylko jednego gema przy własnym podaniu. Tym samym po ponad dwóch godzinach gry Dźoković zameldował się w trzeciej rundzie, gdzie oczekuje na zwycięzcę pojedynku Denis Kudla – Duszan Lajović.

W innym meczu sesji nocnej Reilly Opelka zmierzył się z Dominikiem Koepferem. Reprezentant gospodarzy sprawił kibicom niemiłą niespodziankę i przegrał z niemieckim kwalifikantem w trzech setach. Niemiec pierwszy raz w karierze awansował do 1/16 finału Wielkiego Szlema. Tam spotka się z lepszym z pary Jenson Brooksby – Nikołoz Basilaszwili.

Novak Dźoković (Serbia, 1) – Juan Ignacio Londero (Argentyna) 6:4, 7:6 (3), 6:1

Dominik Koepfer (Niemcy, Q) – Reilly Opelka (USA) 6:4, 6:4, 7:6 (2)