Walencja. Bautista Agut górą w starciu drugiej z trzecią rakietą Hiszpanii

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Roberto Bautista Agut, Alex De Mianur, Pablo Carrreno Busta i Pablo Andujar to kolejni tenisiści, którzy wrócili do rywalizacji po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa. W mini-turnieju w Walencji grają w systemie każdy z każdym. W pierwszej kolejce ze zwycięstw cieszyli się Bautista Agut i de Minaur. 

Zawody zainaugurowało spotkanie de Minaura z Andujarem. Australijczyk, który posiada podwójne obywatelstwo i od dziecka jest blisko związany z Hiszpanią, przez większość meczu bardzo pewnie wygrywał gemy przy własnym podaniu. Z kolei Andujar co rusz musiał bronić się przed przełamaniem. W pierwszym secie było osiem break-pointów i wszystkie wypracował sobie de Minaur.  Wykorzystał dwa z nich, co pozwoliło mu zwyciężyć w tej części gry 6:2. Kiedy w drugim secie Australijczyk objął prowadzenie 5:1, stało się jasne, że nie przegra tego meczu. Co prawda Andujara stać było jeszcze na zryw w końcówce, jednak nie zmienia to faktu, że był to jednostronny pojedynek. W niespełna półtorej godziny de Minaur wygrał 6:2, 6:3.

O minutę krótsze było starcie Bautisty Aguta z Carreno Bustą, mimo że zawodnicy rozegrali w nim o trzy gemy więcej. Przy okazji tego pojedynku można było żałować, że impreza w Walencji odbywa się bez udziału kibiców. Głodni tenisa fani z Hiszpanii na pewno chętnie pojawiliby się na meczu swoich dwóch czołowych tenisistów. Po tym jak karierę zakończył David Ferrer Bautista Agut i Carreno Busta w hierarchii hiszpańskiego tenisa znajdują się tylko za Rafaelem Nadalem. Odzwierciedla to ranking ATP – Bautista Agut jest obecnie drugą, a Carreno Busta trzecią rakietą swojego kraju.

Wracając do meczu, wyżej notowany tenisista wygrał 6:4, 6:4. Podobnie jak w przypadku de Minaura, w połowie drugiego seta wydawało się, że zwycięstwo będzie bardziej okazałe. Bautista Agut prowadził już 4:1 z podwójnym przełamaniem, a zwycięstwo przypieczętował dopiero wygrywając grę na przewagi przy stanie 5:4. W pierwszej partii obyło się bez zwrotów akcji. O jej losach zadecydowało jedyne przełamanie z siódmego gema.

W sobotę Bautista Agut zagra z Andujarem, a de Minaur z Carreno Bustą. Pierwszy mecz rozpocznie się o 13.30.


Wyniki

Alex De Minaur – Pablo Andujar 6:2, 6:3
Roberto Bautista Agut – Pablo Carreno Busta 6:4, 6:4