WAMA Ladies Open. Tenis wśród jezior i lasów

/ Redakcja , źródło: Materiał promocyjny, foto: WAMA Ladies Open

Mazury kojarzą się wszystkim z jeziorami, a Warmia? Warmia, to nie tylko jeziora, ale też przepiękne lasy i niepowtarzalny klimat. A dodatkowo, tenisistkom nasuwa się jeszcze jedno skojarzenie – Warmia to turniej WAMA Ladies Open, który co roku odbywa się w Olsztynie.

Turniej, który od 5 lat gości na olsztyńskich kortach Jodłowa, wpisał się już w kalendarz imprez tak bardzo, że nie straszna mu ani pandemia, ani żadne inne przeciwności, które mogłyby sprawić, że się nie odbędzie. Po prostu musi być i już. Na tę imprezę czekają nie tylko tenisistki amatorki z regionu, ale z całej Polski. To turniej, na który przyjeżdża się przede wszystkim z uśmiechem, aby sympatycznie spędzić tenisowy weekend w przepięknych okolicznościach przyrody.

Ma być miło

Od zawsze przyświecała nam idea, aby WAMA Ladies Open był turniejem głównie integrującym tenisistki, aby dziewczyny przyjeżdżały tutaj z pewnością, że miło spędzą czas z innymi, że będzie dużo luzu. – mówi Joanna Nykiel Organizatorka imprezy.

Pomysł jest więc realizowany, bo oprócz samego udziału w turnieju, na uczestniczki czeka bogato zaopatrzony catering, wiele atrakcji towarzyszących, muzyka, a także bardzo atrakcyjny pakiet startowy dla każdej zawodniczki. Co więcej?

Jak co roku, dzięki naszym Sponsorom, możemy obdarowywać uczestniczki nie tylko świetnymi starter-packami, w których znajdują się np. piłki, akcesoria tenisowe, kosmetyki, gadżety i publikacje, ale także dla najlepszych dziewczyn mamy super nagrody w postaci voucherów pobytowych czy kart podarunkowych, a dodatkowo podczas imprezy możemy korzystać z dodatkowych atrakcji. To wszystko sprawia, że turniej jest świetnym przeżyciem, z miłymi akcentami i o to nam właśnie chodzi. – wspomina Nykiel.

Nie tylko granie, ale i pomaganie

Podczas WAMA Ladies Open, od kilku edycji, prowadzone są działania charytatywne. Każda startująca może wesprzeć  Fundację „Przyszłość dla Dzieci” poprzez wyższe wpisowe, Organizatorzy zaplanowali też licytację, a także kilka ciekawych atrakcji, z których będzie można skorzystać za symboliczną cegiełkę. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na potrzebujące dzieci. Jak zaznaczają organizatorzy, przy okazji świetnej zabawy na kortach warto robić coś dobrego i dzielić się tą energią.

Kilka konkretów dla tych, co jeszcze o WAMIE nie słyszeli

WAMA Ladies Open, to turniej tenisowy dla kobiet amatorek, który co roku odbywa się w ostatni weekend wakacji w Olsztynie. Tegoroczna edycja będzie trwała od 27 do 29 sierpnia. Jest to turniej przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Rozgrywki toczą się zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej. Zawodniczki grają systemem pucharowym. W singlu przewidziany jest także turniej pocieszenia. Wszystkie informacje, a także formularz zapisów na imprezę można znaleźć na stronie https://tenisolsztyn.pl/zapisy