Warszawa. Kovalik jedynym rozstawionym w półfinałach

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Turniej BNP Paribas Polish Cup wchodzi w decydującą fazę. Po zwycięstwo i szósty challengerowy tytuł w karierze pewnie zmierza Jozef Kovalik. Jednak Nino Serdarusić, Camilo Ugo Carabeli i Javier Cossano Barranco na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. 

Kovalik to zdecydowanie najbardziej utytułowany i doświadczony zawodnik z grona półfinalistów warszawskiego challengera. Jako jedyny był już notowany w pierwszej setce rankingu ATP i jako jedyny mógł w tym tygodniu rywalizować w eliminacjach US Open. Z powodów osobistych wybrał jednak krótszą podróż do Polski.

W Warszawie rozstawiony z numerem ,,2″ Słowak nie przegrał jeszcze seta. W ćwierćfinale pewnie pokonał 6:4, 6:4 Lucasa Miedlera. Austriak tylko od czasu do czasu potrafił się odgryźć, jednak będąc cofniętym kilka metrów za linią końcową, trudno było mu zdziałać coś więcej.

Jeszcze w sobotę zostaną rozegrane półfinały. Rywalem Kovalika na tym etapie będzie Nino Serdarusić. Chorwat przyjechał do Warszawy w świetnym nastroju, po dotarciu do finału w ubiegłotygodniowym challengerze w Weronie. Forma go nie opuściła i w Warszawie też radzi sobie bardzo dobrze. W ćwierćfinale pokonał 7:6(1), 6:2 Michaela Vrbensky’ego. Nie dość, że przeważał w każdym elemencie, to na dodatek rywal uskarżał się pod koniec meczu na problemy zdrowotne.

Drugą parę półfinałową utworzyli Argentyńczyk Camilo Ugo Carabelli i Hiszpan Javier Cossano Barranco. Ich obecność na tak zaawansowanym etapie jest sporą niespodzianką. Obaj powalczą o życiowy sukces. Nigdy wcześniej nie grali w finale challengera.

W Warszawie radzą sobie jednak nadzwyczaj dobrze. Pokonali już szereg bardziej utytułowanych tenisistów. Barranco ma za sobą zwycięstwa z doświadczonym Mirzą Basiciem i rozstawionym z ,,3″ Lukasem Kleinem, a Ugo Carabelli niespodziewanie ograł Nicolasa Jarry’ego, niegdyś 38. tenisistę świata, i turniejową ,,jedynkę” – Daniela Altmaiera.

Z Warszawy, Szymon Adamski 


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Camilo Ugo Carabelli (Argentyna) – Nicolas Jarry (Chile, 6) 6:2, 6:2
Javier Cossano Barranco (Hiszpania) – Lukas Klein (Słowacja, 3) 3:6, 6:3, 6:4
Nino Serdarusić (Chorwacja) – Michael Vrbensky (Czechy) 7:6(1), 6:2
Jozef Kovalik (Słowacja, 2) – Lucas Miedler (Austria) 6:4, 6:4