Warszawa. Życiowy sukces Ugo Carabelliego. Matuszewski przegrał w finale debla

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Ludmiła Mitręga / Biuro prasowe BNP Paribas Polish Cup

Argentyńczyk Camilo Ugo Carabelli został mistrzem trzeciej edycji BNP Paribas Polish Cup. W finale nadspodziewanie łatwo pokonał 6:4, 6:2 Nino Serdarusicia. To największy sukces w jego karierze. Najlepszy rezultat osiągnął również Piotr Matuszewski. W przypadku naszego deblisty skończyło się jednak na występie w finale. Główne trofeum zdobyli Meksykanie.

Biorąc pod uwagę, jaka pogoda panowała w Warszawie przez ostatni tydzień, rozegranie dwóch finałów w niedzielę należy uznać za niemały sukces. W środku tygodnia opóźnienie względem pierwotnego planu turnieju było bardzo duże. Ekipa techniczna w pocie czoła pracowała jednak od świtu, by doprowadzić korty do użytku, a w ostatnich dwóch dniach nad tenisistami i organizatorami zlitowała się aura.

Opóźnienia spowodowane złą pogodą poskutkowały tym, że w piątek i w sobotę część tenisistów musiała rozegrać po dwa mecze jednego dnia. W tej grupie byli chociażby Piotr Matuszewski i Władysław Manafow.

Dla polsko-ukraińskiej pary sam występ w finale był już dużym sukcesem. Przed przyjazdem do Warszawy nasz reprezentant nie miał ani jednego zwycięstwa na poziomie challengerów.

Tym razem został zatrzymany dopiero w finale przez Hansa Hacha i Miguela-Angela Reyesa-Varelę. Meksykanie kontrolowali przebieg wydarzeń na korcie i zasłużenie wygrali 6:4, 6:4. Matuszewski przyznał po meczu, że nie był to jego najlepszy występ, co po części było spowodowane nawarstwiającym się zmęczeniem. Nie zmienia to jednak faktu, że ostatnie dni były dla niego bardzo udane. Świetne wyniki zaowocują poprawą ,,życiówki” w rankingu ATP – od poniedziałku będzie notowany w okolicach 310. pozycji.

Najlepszy wśród singlistów był Camilo Ugo Carabelli. 22-letni Argentyńczyk w finale pokonał 6:4, 6:2 Nino Serdarusicia. Po meczu padł z radości na kort i długo nie wstawał, chyba nie dowierzając w swój sukces.

Ugo Carabelli po raz pierwszy w karierze wygrał zawody z cyklu ATP Challenger Tour. W rankingu ATP awansuje na 249. miejsce. Już niebawem można spodziewać się go w wielkoszlemowych eliminacjach.

Z Warszawy, Szymon Adamski 


Wyniki

Finał singla:

Camilo Ugo Carabelli (Argentyna) – Nino Serdarusić (Chorwacja) 6:4, 6:2

 

Finał debla:

M-A. Reyes-Varela, H. Hach (Meksyk, 3) – P. Matuszewski, W. Manafow (Polska, Ukraina) 6:4, 6:4