Waszyngton: Haas i Fish w półfinale

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Doświadczeni Mardy Fish i Tommy Haas spotkają się w półfinale turnieju ATP w Waszyngtonie. Zwycięstwo, już siódme z rzędu, odniósł również triumfator imprezy w Los Angeles, Sam Querrey.

Rozstawiony z „jedynką” Mardy Fish, aktualnie 15. tenisista rankingu ATP, pokonał 6:3, 6:4 Xaviera Malisse. Dla doświadczonego Amerykanina to dopiero pierwszy półfinał w tym sezonie. Dotychczasowa forma Fisha pozostawiała wiele do życzenia. W tym sezonie osiągnął jedynie czwartą rundę Wimbledonu i ćwierćfinał turnieju w Miami. Kolejnym rywalem Fisha będzie Tommy Haas.

– Spodziewam się trudnego meczu – powiedział Fish. – On jest świetnym zawodnikiem, był już na drugim miejscu na świecie, ale zatrzymały go kontuzje. Teraz wydaje się wracać do pełni zdrowia. To wspaniale, jesteśmy przyjaciółmi.

Haas z kolei nie miał żadnych problemów z wygraniem swojego meczu ćwierćfinałowego. Swojemu rodakowi, Tobiasowi Kamke, oddał zaledwie trzy gemy. 34-letni Niemiec był bardzo skuteczny przy swoim podaniu. Nie musiał bronić ani jednego break pointa, a sam wykorzystał 4 z 5 szans na wywalczenie przełamania.

Drugą parę półfinałową tworzą Sam Querrey i Ołeksandr Dołgopołow. Amerykanin pokonał 6:4, 6:4 wyżej rozstawionego Kevina Andersona z RPA. 24-letni mieszkaniec Las Vegas okazał się skuteczniejszy w pojedynku serwisowych bombardierów. Zagrał wprawdzie tylko 7 asów (o 4 mniej od Andersona), ale nie musiał bronić ani jednego break pointa. Tenisista z RPA dał Querreyowi dwie takie szanse, a mistrz imprezy z Los Angeles bezbłędnie je wykorzystał.

O finał Querrey zagra z Ołeksandrem Dołgopołowem. 25. w rankingu ATP Ukrainiec pokonał Jamesa Blake’a. Doświadczony Amerykanin starał się prowadzić równorzędną walkę z Dołgopołowem, ale w decydujących momentach górą był Ukrainiec. Triumfował on 7:6(3), 6:4.
 


Wyniki

Ćwierćfinały singla:
Mardy Fish (USA, 1) – Xavier Malisse (Belgia) 6:3, 6:4
Tommy Haas (Niemcy, 4) – Tobias Kamke (Niemcy) 6:1, 6:2
Sam Querrey (USA, 8) – Kevin Anderson (RPA) 6:4, 6:4
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 2) – James Blake (USA) 7:6(3), 6:4